Pašyšiškiai atšventė 10-metį ir sudėliojo planus

pasysiu bendruomenes desimtmetisPenktadienio vakarą šurmulys užtvindė Juknaičių seniūnijos Pašyšių kaimo bendruomenės namus – tik šią vasarą į savo naujuosius namus įsikėlusi bendruomenė šventė veiklos 10-metį.

Bene geriausiai nueitą 10 metų kelią priminė buvusios pedagogės, dabar – naujosios vietos bibliotekininkės Danutės Adomavičienės dovana bendruomenei – jos susuktas filmukas apie bendruomenės veiklą nuo įkūrimo pradžios.

Neseniai bendruomenės vairą iš ilgametės pirmininkės Elytės Venckienės rankų perėmusi Asta Stonkuvienė pastebėjo, kad pirmasis bendruomenės dešimtmetis prabėgo tikrai nepastebimai. Bet padaryta jau daug darbų, o solidžiausias, prie kurio prisidėjo didžiuma bendruomenės narių, – naujųjų bendruomenės namų statyba, užbaigta praėjusią vasarą.

Iki tol pašyšiškiams vadovavusi E.Venckienė sakė mananti, jog šio kaimo bendruomenė eina teisingu keliu ir visi kartu dar nuveiks daug darbų.

Apie 55 narius vienijanti bendruomenė tądien į savo gretas priėmė dar vieną narį – pašyšiškį Vytautą Songailą.

Šventėje sulaukta ir svečių. Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas įteikė padėkos raštus ankstesnei ir dabartinei bendruomenės pirmininkėms už gyventojų telkimą bendrai veiklai ir kultūriniam gyvenimui, už rūpestį vietos žmonių gerove.

Asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas vainutiškis Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad Pašyšiuose yra solidari, susitelkusi ir organizuota bendruomenė, o kaime kaip tik tokios ir reikia. Pašyšiškiai, anot svečio, ir su mažais ištekliais sugeba daug nuveikti.

Išties Pašyšių bendruomenės nariai jau dėlioja kito pavasario darbus – nori įgyvendinti projektą „Pašyšių kaimo gamtos turtai“.

Projektas gavo 25 000 litų finansavimą, tad už juos galės sutvarkyti viešąją erdvę – Šyšos vingio aplinką: įrengti čia lieptelį, paplūdimio tinklinio aikštelę, pastatyti suoliukus. Suoliukai ir informacinis stendas kitą pavasarį ar vasarą atsiras ir kaimo centre esančioje aikštėje prie fontano.

Kolegas sveikino ir atvykę kaimynai – Juknaičių ir Usėnų  kaimų bendruomenių atstovai.