Pašyšių moksleiviai stovyklavo bibliotekoje

1 pasysiu_biblioteka_vasaros_stovyklaŠilutės F.Bajoraičio bibliotekos Pašyšių filiale vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla „Linksmieji bibliotekadieniai“, į kurią susirinko gausus būrys jaunųjų pašyšiškių, norinčių turiningai praleisti laisvalaikį.

Pirmąją dieną stovyklautojams Šilutės F.Bajoraičio VB vyresnysis bibliotekininkas Ovidijus Kulda pasakojo apie pasaulyje išpopuliarėjusią programą „Coder Dojo“ (www.coderdojo.lt), kurią naudodami vaikai gali išmokti programuoti, kurti tinklalapius, žaidimus, daugiau sužinoti apie technologijų pasaulį.

Kol vyresni stovyklautojai krimto programavimo paslaptis, bibliotekininkė Danutė Adomavičienė mažuosius supažindino su planšetinių kompiuterių „Apple iPad“ galimybėmis. Vaikai mokėsi fotografuoti, kurti panoramines nuotraukas, filmuoti. Visi užsiėmimų dalyviai apdovanoti „Coder Dojo“ kuprinėmis, kurios primins smagias akimirkas bibliotekoje.

Antroji stovyklos diena buvo skirta vaikų kūrybiškumui ugdyti. Bibliotekininkė supažindino su įvairiomis piešimo technikomis ir priemonėmis, vaikai dalyvavo fotosesijoje „Atrask save knygoje“.

Stovyklautojai lankėsi ir Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Kol viena grupė bandė ištrūkti iš galvosūkio kambario „Bebaimių 12“, kiti dalyvavo interaktyvių žaidimų popietėje. Naudodami vienas populiariausių šiuolaikinių technologijų – žaidimų konsoles, vaikai šoko ir surengė interaktyvias boulingo varžytuves, kurias laimėjo aštuntokė Neda Neimantaitė. Vaikai, užsidėję virtualios realybės akinius, žiūrėjo vadinamuosius 360 laipsnių filmus, o įspūdžiai tiesiog sužavėjo.4 pasysiu_biblioteka_vasaros_stovykla

Viena diena buvo skirta keliauti dviračiais po Juknaičių apylinkes. Aplankėme Juknaičių pagrindinės mokyklos muziejų, kur apie mokyklos gyvenimą pasakojo mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė, o apie darželyje veikiantį etnokultūros kampelį – direktorės pavaduotoja Birutė Toleikienė.

Diena tęsėsi juknaitiškės Natalijos Domarkienės ūkyje. Ši svetinga sodybos šeimininkė garsėja retų naminių paukščių kolekcija – augina apie 20 skirtingų veislių vištų ir kitų naminių paukščių. Su didele meile ji pasakojo apie kiekvieną savo paukštį: iš kur jis atkeliavo, kokios rūšies ir kuo išskirtinis. N.Domarkienė ne tik augina namines vištas, bet ir kolekcionuoja naminių paukščių skulptūrėles, atributiką, jos sodyboje prieglobstį randa ir gyvūnų prieglaudos gyventojai. Šeimininkė vaišino vaikus naminiu ožkos sūriu ir pieno kokteiliu.

Su Juknaičių istorija mus supažindino Juknaičių bibliotekininkė Rasa Vaičiulienė. Aplankėme „Šeimos taką“ ir aukščiausią vietą Šilutės rajone – Alkos piliakalnį, kurio atsiradimo istoriją šišioniškių tarme pristatė juknaitiškė moksleivė Iveta Kačerauskaitė.
Savaitę vykusios vaikų kūrybinės, pažintinės, skaitymo skatinimo veiklos pasiekė finišo tiesiąją. Paskutinė stovyklos diena buvo skirta lauko žaidimams: visi dalyvavo įvairiose rungtyse, estafetėse, žaidė lauko domino, o gausus vaišių stalas leido atgauti jėgas toliau įsijungti į rungtis.

Smagiai praleistas laikas paskatino visus dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamoje akcijoje „Atverk duris vasarai“. Draugiškai nusprendėme, kad visą vasarą, kiekvieną ketvirtadienį, bibliotekoje vaikai galės dalyvauti literatūriniuose – kūrybiniuose užsiėmimuose, kuriuose tobulins stovyklos metu įgytas žinias.

Šios stovyklos organizavimas dar kartą patvirtino, kad kaimo vietovėse vaikams vasaros metu trūksta veiklos, todėl svarbu sudaryti galimybę tęsti ugdymąsi, kuris vyksta ištisus metus mokykloje. Bendradarbiaujant su Juknaičių seniūnijos socialinėmis darbuotojomis bibliotekoje sudarytos sąlygos vaikams iš socialiai remtinų šeimų vasaros metu lankyti įvairius užsiėmimus.

Dėkojame stovyklos rėmėjams  – Vygando Vilkiaus IĮ ir Pašyšių bendruomenės pirmininkei Birutei Zimkuvienei už galimybę įsigyti priemones ne tik stovyklos veiklai, bet ir kitoms bibliotekoje vykstančioms veikloms.