Pašyšiuose atvertas pasakų pasaulis

 4 pasysiu_bibliotekaBalandžio 2-ąją, garsaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną, pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga apie pasaulio pasakas ir pasakų pasaulį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale su vaikais šnekučiavosi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ debiutantė, vaikų knygų autorė ir bibliotekininkė Ignė Zarambaitė.

Anot jaunos kūrėjos, niekada nereikia pamiršti, kad stebuklus mes kuriame patys.

Pomėgis rašyti Ignę lydėjo nuo pat vaikystės. Poreikis analizuoti, spėlioti, kalbėtis su nematomais personažais lydi iki pat dabar. Visa tai – I.Zarambaitės pasakų pasaulis, atgijęs jos knygose.

Praėjusiais metais išleista jos knygelė „Emilio laiškas“ apie pašte gyvenančią rūpestingą pelę Bertą Ilgauodegę. Ji rūpinosi, kad laiškai nepasimestų ir laiku pasiektų adresatus. Šią pasaką apie draugystę Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ pripažino geriausiu metų debiutu ir išleido 30 tūkstančių egzempliorių tiražu. Ji pasiekė Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius.

Prieš Naujuosius metus išspausdinta ir antroji Ignės knygutė „Skudurinukė“ apie mergaitę Anelę, kuriai mama pasiuva skudurinę lėlytę Uršulę. Tai pasakojimas apie draugystę, laiką ir ištikimybę.

KnygelĖs „Skudurinukė“ pristatymo metu viešnia vaikams pasakojo apie tai, kaip gimsta jos pasakos, iš kur ji semiasi idėjų, supažindino su pačia Uršule.

I.Zarambaitė pasidalijo džiugia naujiena – trečioji jos knygelė „Elzė ir senojo dvaro istorija“, kurią išleido leidykla „Nieko rimto“, jau yra prekyboje. Tai pasakojimas apie keistuolę mergaitę, paslaptingame sename dvare randančią raktą į praeitį.

Be knygų rašymo, autorė turi ir kitą pomėgį – kuria lėles. Pasak Ignės, lėlės kūrimas prasideda nuo širdutės, kurią saugo širdžių angeliukas. Tik paskui visa kita prisiuvama, gražinama, kuriami drabužiai, papuošalai. Susitikimo metu ji atskleidė slaptą receptą, kaip pagaminti lėlę, kad ji atgytų ir galėtų kalbėtis su vaiku. Juk lėlės gali būti įnoringos: jos pačios pasako kūrėjai savo vardą ir su kuo norėtų gyventi. Vaikai susipažino ir su lėle Alaja. Ignė pasakojo, kad jos grožis paveikė net namuose gyvenantį katiną, kuris tarsi užhipnotizuotas dažnai žiūri Alajai į akis.

Pradinukai kartu su muzikos mokytoja Jūrate Šukiene padainavo linksmų dainelių. Visiems renginyje dalyvavusiems vaikams Ignė dovanojo knygą „Skudurinukė“.