Patarimai, kad katė namie būtų sveika ir laiminga

Visos katės mėgsta žaisti. Nuo pat mažumės iki senatvės jos mėgsta tykoti, gaudyti ir čiupti įvairius dalykėlius. Tiesą sakant, žaisti su savo kate yra vienas maloniausių dalykų, kuris skatina ją laikyti namuose. Kad nepritrūktumėte idėjų, kaip žaisti su savo kate, prekės ženklo „Purina“ specialistai dalinasi keletu žaidimų, kurie praturtins jūsų katės gyvenimą, ją stimuliuos ir sustiprins jūsų ryšį.

katė

1. Čiupk grobį

Grobio judesiams imituoti naudokite žaislą. Vilkdami jį per žemę ant virvelės, kartkartėmis padarykite pertraukėlę, kaip kad stabtelėjęs gyvūnas. Tai paskatins jūsų katę sustingti ir šokti į priekį, kaip darytų tai gamtoje. Šis žaidimas paskatins augintinę būti judresnę ir greitesnę, stimuliuos medžioklės instinktus. Tik turime vieną patarimą  – paslėpkite žaislą, kai su juo nežaidžiate, kad katė neprarastų susidomėjimo.

2. Linksminanti katžolė

Jei į žaislo ar kamuoliuko vidų įdėsite natūralios katžolės arba įsigysite tokį, kuriame jau yra šios žolės, jūsų katė turėtų juo noriai domėtis ir žaisti. Tačiau atminkite, kad katžolė traukia ne visas kates.

3. Pavyk ir čiupk

Kad ir kaip stebina, daugelis kačių mėgsta atnešti ar bent jau persekioti ir pagauti metamą kamuoliuką. Rutuliniai žaislai imituoja greitus, netikėtus grobio judesius. Katės dėmesiui atkreipti įdėkite į vidų barškutį ir ridenkite ar meskite kamuoliuką, kad ji pamatytų ir persekiotų jį. Kai kurios katės ypač mėgsta, kai kamuoliukas nuridenamas arba numetamas į kitą kambarį ar už kampo.

4. Žaidimai su maistu

Žaislai ar kamuoliukai, į kuriuos galima įdėti sauso ėdalo, padeda įtraukti į žaidimus. Ridendama ar tapšnodama žaislą katė gali iškrapštyti kelis ėdalo kroketus. Tokie žaislai skatina katės instinktą susimedžioti maisto. Žinoma, skaičiuodami katės dienos racioną nepamirškite įskaičiuoti ir ėdalo iš žaisliuko.

Atminkite

Skatinkite katę žaisti bent 20 minučių per dieną, kad pagerintumėte jos fizinę būseną. Žaisti kartu nėra tik malonumas – tai būtina jūsų augintinės sveikatai ir bendrai gerovei palaikyti. Taip pat atminkite, kad žaidimai priklauso ir nuo katės asmeninių savybių – žaidimas niekada neturėtų būti varginantis. Būkite kūrybingi, linksminkitės ir atminkite, kad žaisti pravartu jums abiem!