Patikslintas rajono moksleivių ir klasių skaičius

psichologe-bukime-pasiruose-visada-isklausyti-savo-vaikus-nes-mokiniai-privalo-daryti-klaidas-ir-is-ju-mokytisRugsėjo 1 diena rajono švietimo sistemoje suteikė daugiau optimizmo nei buvo tikėtasi liepos mėnesį, kai buvo prognozuojamas moksleivių ir klasių skaičius.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė rajono politikams pateikė naujus duomenis apie galimus klasių komplektus kai į mokyklas susirinko konkretus moksleivių skaičius. Savivaldybės taryba liepos mėnesį švietimo įstaigose patvirtino 308 klasių komplektus. Rugsėjo 3 d. mokyklų vadovai pateikė Švietimo skyriui patikslintus duomenis apie mokinių ir komplektų skaičių 2013-2014 m. m.  Per vasarą pasikeitė mokinių skaičius – rugsėjo 1-ąją į mokyklas atėjo 5829 mokiniai ir 154 vaikai į priešmokyklinio ugdymo grupes. Taip pat pasikeitė ir komplektų skaičius kai kuriose mokyklose.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre padaugėjo vienu 12-tos klasės komplektu ir suformuotos 3 abiturientų klasės, nes tęsti mokymąsi šioje mokykloje atėjo 84 mokiniai. Mokymo centre jau sukomplektuota 11 klasių, kuriose jaunuoliai ir suaugusieji mokosi 7 – 12 klasėse.

Daugiau, negu buvo planuota, penktokų atėjo į Saugų Jurgio Mikšo pagrindinę mokyklą, todėl  vietoj vieno penktos klasės komplekto teikiama tvirtinti du.

Vilkyčių pagrindinėje mokykloje į pradines klases atėjus 3 mokiniais daugiau, nebegalimas klasių jungimas – padaugėjo vienu komplektu.

2012-2013 m. m. bendrojo ugdymo ir specialiosiose mokyklose buvo 317 klasių komplektų ir 10 priešmokyklinio ugdymo grupių. 2013-2014 m. m., patikslinus duomenis, yra 311 klasių komplektų ir 11 priešmokyklinio ugdymo grupių – 308 mokiniais mažiau, negu praėjusiais mokslo metais. Padaugėjo priešmokyklinio ugdymo grupes mokyklose lankysiančių vaikų skaičius: praėjusiais metais lankė 120, šiais metais – 154.

Vieno klasės komplekto išlaikymui per metus iš mokinio krepšelio vidutiniškai skiriama apie 82 000 Lt.