Paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2013”

apie pauksciu stebejimo zavesiPaukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2013” vyks spalio 18-20 d. Nemuno deltoje ir Kuršių marių pakrantėse.

Paukščių stebėtojų ralis – tai nuo 2000 metų Lietuvos ornitologų draugijos  (LOD) organizuojamos tarptautinės varžybos, kurių metu dalyvių komandos tarpusavyje rungiasi, kuri per nustatytą laiką iš anksto numatytoje vietovėje pamatys daugiau paukščių rūšių, kuriuos galima atpažinti ne tik pamačius, bet ir išgirdus balsą.

Šio ralio maršrutas driekiasi po visą Nemuno žemupį, Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrantes – ten, kur susitelkia didžiausi migruojančių paukščių būriai – komandos paukščių ieško važinėdamos automobiliais, todėl šios varžybos ir vadinamos raliu.

Nuo įprastų ralio varžybų jos skiriasi tuo, kad čia nėra tikslios trasos ir greičio ruožų, o laikas svarbus tik tiek, kad visi dalyviai laiku sugrįžtų į finišą. Vieną komandą sudaro tiek stebėtojų, kiek telpa į vieną automobilį, nors turi būti ne mažiau dviejų žmonių.

Laimi ne tie ekipažai, kurie greičiausiai važiavo, bet kuri komanda per varžyboms skirtą laiką aptiko daugiausiai paukščių rūšių. Sėkmę ir pergalę šiose varžybose lemia paukščių pažinimas, varžybų vietovės žinojimas, kruopštus planavimas, paukščių stebėjimo įgūdžiai ir, visgi, sėkmė. Juk kartais gali būti netoliese kokios retos rūšies, bet paskutiniu momentu pasukti ne tuo keliu. Ilgiausias matytų paukščių rūšių sąrašas įrodo komandos profesionalumą.

Kviečiame komandas registruotis į paukščių stebėtojų ralį „Kuršių marios 2013”, kuris vyks šių metų spalio 18 – 20 dienomis Kintuose (Šilutės r.), svečių namuose „Žvejų užeiga“ (Kintų žuvininkystės tvenkiniai).

Renginio dalyviai bus apgyvendinti  svečių namuose „Žvejų užeiga“. Varžybų atidarymas bei rezultatų aptarimas vyks „Žvejų užeiga“ lauko kavinėje. Išankstinė registracija būtina. Užpildytą Registracijos anketą prašome atsiųsti el. paštu justina@birdlife.lt iki spalio 7 d.

Anketą ir preliminarią renginio programą rasite paspaudę čia.