Pavasario laukdami gardamiškiai pynė vainikus

 1 gardamo_biblioteka_edukacija_pavasario_vainikaiŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko kūrybinis – edukacinis užsiėmimas „Mano širdelę šildo pavasaris“, kuriame dalyvavo Gardamo progimnazijos pirmokai ir ketvirtokai su mokytoja Virginija Lidžiuviene.

Rodos, tik vakar nurinktos žiemiškos dekoracijos, į dėžes suguldytos sidabro ar aukso spalvos žvakės, sodrių spalvų žaižaruojantys blizgučiai. Šiandien jie užleido vietą sprogstantiems berželiams ar snieguolių puokštei, o rytoj ar poryt jau ir margučiai patvirtins, kad pavasaris neabejotinai čia. Anksčiau jį įsileisime į namus – ilgiau džiaugsimės gaivia žaluma, saulėtomis spalvomis, šventės laukimu.

Šįkart bibliotekininkė į pagalbą pasikvietė Žemaičių krašto etnokultūros centro vadybininkę Liną Balčiauskienę, pamokiusią vaikus pasipuošti namus artėjant pavasario šventei – šv. Velykoms. Lina pasakojo ir iškart rodė, kaip pinamas pavasarinis vainikas. Jį galima pinti iš beržo ar kito medžio šakų, džiovintų gėlių, šiaudų, rafijos juostelių, popieriaus, įkomponuojant keletą namuose turimų detalių – kaspinėlių, karoliukų, plunksnų, išpūstų dekoruotų kiaušinių.

Visi laukė kada galės pradėti puošti savo vainiką. Vieni smaigstė jau išsprogusius berželius, kiti klijavo gėlytes, kaspinėlius ir kitas spalvotas dekoracijas. Vainikėliai išėjo gražūs ir spalvoti, vaikams patiko, kad jie galės namus papuošti pačių gamintomis velykinėmis dekoracijomis.