Pavyzdingai tvarkomos privačios miško valdos beieškant

1844378486 03eea16c95Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) organizavo konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu buvo išrinkti 2011 metais geriausiai savo miško valdą prižiūrintys miško savininkai.

Apdovanoti net 36 prizininkai. Be miškų inspektorių, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų, Kaimo tinklo pagalbos tai nebūtų pavykę taip sėkmingai įgyvendinti.

Šio konkurso tikslas yra skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo.

Konkurso metu apžiūrėti ir įvertinti 58 privataus miško plotai. Vertinimas buvo kompleksinis. Dėmesys skirtas: valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams. Taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniams ir nemedieniniams miško naudojimams. Papildomi balai rašyti už išskirtinius sprendimus ir rezultatus bei tiems, kurie išklausė 40-ies valandų mokymus privatiems miško savininkams.

Pirmosios vietos skirtos miško valdoms, kuriose pastebėta netikėtų sprendimų, neįprastai sukomplektuotų miškininkystės priemonių. Jų pagalba sukuriami puikūs rezultatai. Smagu, jog privačiose miško valdose yra vykdomi ir projektai, kuriais nesiekiama materialaus pelno, todėl jaučiama meilė ir pagarba gamtai bei miškui.

Taigi džiaugiamės ir sveikiname prizininkus Lietuvos Respublikos mastu. Pirmąją vietą laimėjo Pranciškaus Zanišausko (Pakruojo r.) miško valda. Antrąją vietą komisija skyrė Kazimierui Šiauliui (Elektrėnų sav.)), o trečiąją – Elenai Mockienei (Rokiškio r.).

LMSA organizuotos konferencijos metu „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2011“ apdovanoti ir geriausiai tvarkantys savo miško valdas apskrityse.

Klaipėdos apskrityje pirmąją vietą komisija skyrė Virginijui Kumpiui (Skuodo r.). Antroji vieta atiteko Aleksandrui Popovui (Klaipėda), o trečioji – Laurai Ivoškienei (Vilnius). Papildomas prizas skirtas Algirdui Valiuliui (Palanga).