Ne vienerius metus Švėkšnos seniūnijos gyventojų problemos yra tos pačios: gatvių apšvietimas, eismas miestelio centre esančioje sankryžoje prie bažnyčios ir viadukas, pro kurį nepravažiuoja stambiagabaritis transportas.
Rajono vadovų ataskaitas išklausyti atėję švėkšniškai sužinojo malonių žinių: bus pradėta renovuoti vaiduokliu tapusi senoji žydų sinagoga, bus baigta Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadiono renovacija, rudens pradžioje bus imtasi rengti apšvietimą Vilkėno gatvėje.
Viaduko problemą galima išspręsti
Anot Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, jau paruoštas žiedinės sankryžos miestelio centre įrengimo projektas. Beliko tik paskutinius klausimus aptarti su VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ administracija ir pradėti žiedinės sankryžos įrengimo darbus.
Seniūnas rajono vadovams priminė, kad dėl žemo viaduko, jungiančio bažnyčią su parku, aukštesnis nei 3,5 m stambiagabaritis transportas negali įvažiuoti į Švėkšną nuo Saugų. Kai kurie vairuotojai rizikuoja važiuoti prieš eismą, kai kurie tiesiog įstringa po viaduku ir gadina šį kultūros paveldo paminklą.
„Problemą būtų galima išspręsti, reikia tik paraginti to imtis „Klaipėdos regiono kelius“: galima įrengti laikinojo naudojimo šviesoforus, kurie leistų per tam tikrą laiką į miestelį priešinga eismo kryptimi įvažiuoti stambiagabaritėms transporto priemonėms“, – sakė A.Šeputis.
Rajono vadovai sutiko, kad toks sprendimas įmanomas, reikia imtis jo įgyvendinimo darbų.
Kaip žinia, rajone vykdoma švietimo reforma nepraėjo nepalietusi Švėkšnos seniūnijos. Planuojama, kad nuo šių metų rugsėjo 1-osios Inkaklių mokykla – daugiafunkcis centras bus prijungtas prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir taps skyriumi. Savo ruožtu buvo pasidžiaugta ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvu, kuris dar šių metų balandį, atstovaudamas Šilutės rajono savivaldybei, vyks į Turkijos miestą Alaniją.
Stiprins gyventojų saugumą
Šilutės policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas pasidžiaugė, kad Švėkšnos seniūnija nėra iš tų, kur užregistruojama daugiausia nusikalstamų veikų. Anot jo, išskyrus tą nelaimingąjį atvejį, kai per visą šalį nuskambėjo skandalinga istorija apie Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtinių elgesį.
Švėkšnoje daugiausia iškvietimų būna dėl smurto artimoje aplinkoje, to priežastis – besaikis alkoholio vartojimas. Policijos pareigūnams atvykus į iškvietimo vietą beveik 99 proc. atvejų buvo rasti neblaivūs piliečiai.
Komisariato viršininkas švėkšniškiams pranešė, kad netrukus seniūnijoje ims budėti operatyvinė pareigūnų grupė, kuri skubiai reaguos į iškvietimus bet kuriuo paros metu.
Vestuvių muzikantų festivalio organizatorius Vytautas Raibys sakė, kad dažnai net ir anksti ryte Švėkšnos parke galima sutikti nedorai besielgiančių jaunuolių, kurių kažkodėl „nepastebi“ policijos pareigūnai. Dažnai jie, net ir iškviesti, nesiteikia išlipti iš automobilių ar kaip kitaip sutramdyti nedorėlių.
Komisariato viršininkas pažadėjo pasikalbėti su pareigūnais ir imtis griežtesnių priemonių dėl miestelio gyventojų saugumo.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijus Pozingis pasiūlė, kad pareigūnai galėtų „užsidirbti“, labiau kreipdami dėmesį į miestelyje pastatomus automobilius – atrodo, kad jie netrukus įvažiuos ir į šventorių. Anot V.Pozingio, Švėkšnoje būtinos automobilių stovėjimo aikštelės, reikia daugiau eismą reguliuojančių kelio ženklų.
Kur dingsta nuotekos?
Pristatydamas pernai įgyvendintą naujų nuotekų trasų tiesimo projektą UAB „Šilutės vandenys“ vadovas Alfredas Markvaldas iškėlė svarbią problemą: Vilkėno, Gedminaičių, Žalgirio gatvėse esančių kone penkių dešimčių sodybų šeimininkai nesiteikia nuotekas leisti į kanalizacijos tinklą ir neaišku, kur jas deda.
„Tose sodybose žmonės turi savo vandenį ir savo kanalizacijas. Tačiau su mūsų įmone sutarčių neturi. Todėl galime daryti prielaidas, kad nuotekos išleidžiamos ir į gražųjį tvenkinį“, – sakė „Šilutės vandenų“ direktorius.
Seniūnas A.Šeputis sakė, jog pasidomės, kurių sodybų šeimininkai neturi sudarę sutarčių su vandentvarkos įmone, ir išsiaiškins, kur šeimininkai išleidžia kanalizacijos nuotekas.
Dešimtmečius tęsiasi kova dėl žemės
Kelis dešimtmečius besitęsiančią problemą iškėlė švėkšniškis Pranas Rimkus. Anot ūkininko, didžiausia problema – valdžios nenoras ieškoti būdų, kad teisėta tėvų žemė jam pagaliau būtų grąžinta. P.Rimkus sakė, jog dėl jam šiandien kylančių problemų visa Šilutės žemėtvarka turi rausti iš gėdos ir degti pragare.
Ūkininkas klausė, kodėl jam, kaip teisėtam gyventojui, nebuvo pranešta, jog pasikeitė jo gyvenamosios vietos gatvės pavadinimas. Apie tai, kad jau gyvena Dobilo gatvėje, švėkšniškis sužinojo tik iš Vilniaus gavęs raštą dėl žemių grąžinimo klausimo.
P.Rimkui įdomu, kodėl keliai tiesiami neva be projektų. Ne taip seniai jis mokėjo baudą už tai, kad ardamas savo žemę kliudė ir sugadino kelio asfaltą. Tačiau apie tokį asfaltuotą kelią, pasak švėkšniškio, niekur nėra užsiminta, jis galbūt yra nelegalus, nes nepažymėtas žemėlapiuose.
P.Rimkus jau kelis metus prašo, kad jam kiek galima arčiau namų būtų grąžinta 18 arų žemės. Ūkininkas piktinosi, kodėl žemėtvarkininkai nepermatuoja kaimynų sklypų, nepasižiūri, kiek jie turi žemės. „Tenoriu žemės, kuri buvo mano senelių, ištremtų į Sibirą“, – sakė jis, ketinantis nenuleisti rankų ir toliau kovoti.
Rajono valdžios atstovai sakė, jog jiems ši situacija žinoma, nes patys ne kartą buvo atvykę susitikti su ūkininku. Anot V.Pozingio, dabar laukiama dokumentų iš teismo. Bet apskritai žemės grąžinimo klausimus sprendžia ne rajono Savivaldybės administracija, o Nacionalinė žemės tarnyba.
Ūkininkas P.Rimkus ir šįkart liko it musę kandęs. Jis vis tiek mano, kad didžiąją dalį problemų gali išspręsti vietos valdžia, bet ji tiesiog nenori jam padėti.
Rašyti atsakymą