Penkis sūnus užauginusi ilgaamžė juos mokė darbštumo

senole 03_20Kovo mėnesį 90-ies metų jubiliejų pasitiko Šilutėje gyvenanti Juzefa Bendžienė. Senjorę pasveikino Šilutės savivaldybės ir seniūnijos atstovai.

Juzefa užaugo Gnybalų kaime, gausioje šeimoje. Ji pamena, kad vaikystė sunki buvo, teko ir ant žemės miegoti, nes neturėjo lovų. Kaimo mokykloje ji baigė keturias klases.

Gretimame kaime Juzefa sutiko Joną ir 1952 m. už jo ištekėjo. Šeima gyveno įvairiose Šilutės rajono vietose – Lapaliuose, Ruguliuose, Šyšgiriuose. Pora susilaukė penkių sūnų – Kęstučio, Zenono, Rimo, Algio ir Sigito. Mama stengėsi, kad visi sūnūs mokytųsi. „Griežtai darbšti buvo. Nenuravėsi morkų lysvės, šieno nesuneši, niekur neisi, nei pameškeriosi. Tuo baigta“, – mamą vaikystėje prisimena Kęstutis ir Algis.

Šiandien Juzefa turi 8 anūkus, būrį proanūkių.

Daug metų moteris dirbo kolūkyje įvairius lauko darbus, laisvalaikiu megzdavo, verpdavo. Paskutinė jos darbovietė buvo Šilutės sanatorija „Eglutė“, kurioje sveikatos sėmėsi tuberkulioze sergantys vaikai. Juzefa prisimena, kad ilgus metus apleistas pastatas (šiuo metu remontuojamas), anuomet buvo gerai įrengtas, pilnas vaikų klegesio. Kai sanatoriją uždarė, baigėsi ir moters darbai.

Šiandien ilgaamžės dienas praskaidrina sūnūs, kurie atvažiuoja rytais, pasirūpina maistu, pabendrauja.