Penktoji mylimiausios Šilutės vaikų autorės knyga – jau pakeliui

Igne 2Remiantis Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos statistika, šiemet mylimiausia Šilutės vaikų autorė yra šilutiškė rašytoja Ignė Zarambaitė. Net dvi jos sukurtos pasakos vaikams – „Emilio laiškas“ (pirma vieta) ir „Skudurinukė“ (penkta vieta) pateko į daugiausiai vaikų aptarnavimo skyriuje paimtų knygų penketuką.

Priminsime, kad pernai, metų gale Ignė laimėjo valstybinę stipendiją, kurios tikslas skatinti kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą. Netrukus knygynų lentynas pasieks jau penktoji šilutiškės knyga.
Kaip jaučiatės, kad jūsų knygas ypač mėgsta Šilutės vaikai?

– Labai džiaugiuosi, kad mėgsta, nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena. Pristatydama savo kūrybą, vesdama edukacijas važinėju po visą Lietuvą ir kiekviename mieste, gyvenvietėje atrandu skaičiusių knygas „Emilio laiškas“, „ Skudurinukė“, „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, „Stebuklingi senelio batai“ – bent vieną ar net visas. Tai didžiausias įvertinimas, esminė paskata toliau kurti.

Galbūt šiuo metu rašote naują knygą vaikams?

– Jau esu parašiusi penktąją knygą, šiuo metu vyksta derybos su leidyklomis. Tikiuosi, ji pasirodys iki kitų metų Vilniaus knygų mugės. Tačiau ši istorija bus skirta ne vaikams, o jaunimui. Nuo ankstesnių mano kūrinių skirsis ne tik adresatu, bet ir turiniu. Tai psichologinis trileris, kurio veiksmas vyksta Pamario krašte. Konkretūs vietovardžiai neminimi, bet veiksmo vietą bus nesunku atpažinti.

Taip pat greitu metu imsiuosi antrosios knygos „Emilio laiškas“ dalies.

Ko reikia norint parašyti gerą knygą vaikams?

– Norint gerai rašyti visų pirma reikia daug skaityti. Domėtis įvairiais dalykais, turėti smalsumo gyventi, drąsos patirti, empatijos susitapatinti, fantazijos įsivaizduoti. Dar reikia idėjos, kuri apsėstų mintis ir tiesiog priverstų ją įgyvendinti.

Norint rašyti vaikui reikia artimo kontakto su vaiku arba su savo vaikyste. Ir atviros širdies. Didelės atsakomybės ir suvokimo, kad nėra temų, apie kurias negalėtum kalbėtis su vaiku. Reikia tik žinoti kaip.