Penktokas sužibėjo respublikinėje olimpiadoje

olimpiadaKovo 23-oji Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos penktokui Irmantui Linkiui ilgam įstrigs atmintyje – tądien jis tapo respublikinės matematikos olimpiados nugalėtoju.

Jo mokytoja metodininkė Laimutė Riebždienė neslepia, jog žinia, kad jos mokinys yra geriausias Lietuvos jaunasis matematikas – neapsakomas malonumas, paglostantis širdį.

Šiemet vyko 15-oji IV-V klasių respublikinė matematikos olimpiada. Ją organizavę Šiaulių universiteto mokslininkai sukvietė apie 200 penktokų iš visos Lietuvos.

Išbandyti savo žinias nusprendė ir keturi šilutiškiai – po du iš M.Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų.

Tą pačią dieną Irmantas su savo mokytoja L.Riebždiene užlipo ant scenos atsiimti apdovanojimų, nes per salę nuskriejo žinia, kad jis užėmė I vietą. Irmantui įteikta enciklopedija ir diplomas, jo mokytojai – grožinės literatūros knyga ir padėkos raštas.

Olimpiados laimėtojas prasitarė, kad labai mėgsta ir lietuvių kalbą. Nors atrodo, kad humanitariniai ir tikslieji mokslai nesuderinami, Irmantas gabus abiems. Tik apgailestauja, kad trūksta laiko skaityti knygas, skaito tik tas, kurios privalomos.

L.Riebždienė džiaugiasi, kad niekada neturėjo problemų su Irmantu, jo kontrolinius darbus malonu tikrinti, nes visi uždaviniai tvarkingai surašyti, be klaidų. O pats Irmantas, klausydamasis mokytojos pagyrų, kukliai šypsosi. Jis tiesiog negali nespręsti matematikos uždavinių net per atostogas. Todėl ir olimpiadai specialiai ruoštis jam nereikėjo.