Per 5 dienas ugniagesiai 3 kartus lėkė į Švėkšną

Kai atvyko ugniagesiai, pirtis Oželių kaime jau liepsnojo. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Nuo ketvirtadienio Šilutės ugniagesiai net tris kartus važiavo gesinti gaisrų Švėkšnoje ir netoli jos.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos Šilutės poskyrio viršininkas Arūnas Ališauskas „Šilutės naujienoms” sakė, kad visi gaisrai kilo dėl netinkamo elektros prietaisų eksploatavimo ar elektros instaliacijos gedimų.

Ketvirtadienį, apie 14.30 val., Šilutės PGT gavo pranešimą, kad Švėkšnos centre, Atgimimo g., dega medinis garažas.Medinis garažas Švėkšnoje sudegė beveik visas. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Nuvykę į gaisravietę, ugniagesiai liepsnas sutramdė, tačiau 5×5 m dydžio garažas beveik visas sudegė. Įtariama, kad ugnis įsižiebė neatsargiai dirbant su elektrine metalo pjaustymo įranga.

Penktadienio vakarą, šiek tiek po 22 val., pagalbos skambutis vėl suskambo iš Švėkšnos seniūnijos – užsidegė miško sodyboje esanti pirtis, sujungta su ūkiniu pastatu. Gelbėtojai nuskubėjo į Paičių miške, 9 km už Švėkšnos, esantį Oželių kaimą.

Į nelaimės vietą buvo išsiųstos trys autocisternos. Atvykę gelbėtojai pamatė jau per stogą išsiveržusias liepsnas. Nuo degančios pirties užsidegė ir šiferiu dengtas ūkinio pastato stogas.

Sudegė 150 kv. metrų ūkinio pastato stogo, 60 kv. metrų pirties patalpa. Ugnis suniokojo pirties baldus, viduje buvusius namų apyvokos daiktus. Šeima patyrė apie 20 tūkst. litų nuostolį.

Ugniagesiai mano, kad gaisrą pirtyje sukėlė elektros instaliacijos gedimai.

Dėl tos pačios priežasties pirmadienio rytą, apie 7.30 val., užsidegė Švėkšnoje, Žemaitės g., stovėjęs automobilis „Audi A4”. Ugnį užgesinę gelbėtojai mano, kad gaisro židinys buvo automobilio elektros saugiklių bloke. Todėl labiausiai nukentėjo automobilio salonas, apdegė panelė.