Per dieną surinko 6 tonas į aplinką išmestų padangų

Nors yra galimybės tvarkingai atsikratyti senomis padangomis, kasmet surenkama šimtai tonų į aplinką išmestų padangų. Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į problemą, iniciatyvos „Rinkis veikti atsakingai” metu autoservisų tinklo „Melga“ darbuotojai Vilniaus ir Kauno apskrityse surinko net 6 t bešeimininkių padangų.

„Prisiimti atsakomybę galime visi, senas padangas palikdami ten, kur bus pasirūpinta tinkamu jų tvarkymu, tiek verslas, sąžiningai vykdydamas atliekų tvarkymo įsipareigojimus, tiek atliekų tvarkytojai ir perdirbėjai, tvarkydami jas nekeliant neigiamo poveikio visuomenės sveikatai, gyvūnijai ar augalijai” – teigia „Melga“ atstovė Kotryna Sabauskienė.

Akcijoje dalyvavo autoservisų tinkle darbuotojai ir jų šeimos. Per dieną iš miškų, sodų bendrijų surinkta 6 t padangų. Prie akcijos prisijungė aktorius, visuomenės veikėjas Viačeslavas Mickevičius. Aktorius pats per metus iš miškų, ežerų surenka apie 100 padangų, todėl nė nesuabejojo jungtis prie iniciatyvos. „Tikiuosi, kad ateityje bus daugiau tokių iniciatyvų ir verslų, prisidedančių prie aplinkos išsaugojimo“, – sakė jis.

Išmestos padangos suyra tik per 120-140 metų, per juos ne tik darko vaizdą, bet išskiria sveikatai ir gamtai pavojingas medžiagas, gali tapti gaisro priežastimi. Tinkamai tvarkant atliekas jos paverčiamos naudinga žaliava. Iš gumos granulių gaminami kilimėliai, parkavimo borteliai, kelių ženklų padai, akustinės plokštės, sporto aikštynų danga.

Padangų pardavėjai privalo nemokamai priimti tiek senų padangų, kiek nusipirkote naujų. Suteikdami padangų montavimo paslaugą, autoservisai privalo nemokamai priimti nebetinkamas padangas.  Panaudotos padangos iš gyventojų nemokamai surenkamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

Pagal BNS inf.