Per naktį 3 automobilius pagrobusiems vagišiams – laisvės atėmimo bausmės

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai paskelbė nuosprendį dviem Šilutės rajono gyventojams, kurie, veikdami kartu, tą pačią naktį iš privataus kiemo Klaipėdos rajone vieną po kito pagrobė du automobilius. Vėliau pagrobė dar vieną automobilį jau iš daugiabučio namo kiemo Šilutės rajone.

Bylos duomenimis, M. N. ir R. V., iš anksto susitarę 2019 m. lapkričio 6 d. naktį, panaudodami spynelėje paliktus automobilio raktelius, pagrobė iš privataus kiemo 2 300 Eur vertės automobilį.

Pavažiavę juo apie 200 metrų, jauni vyrai įvažiavo į pakelės griovį. Kadangi iš jo išvažiuoti nebepavyko, grįžo į tą patį kiemą ir, radę raktelius kito automobilio spynelėje pavogė ir šį – 700 Eur vertės automobilį. Tačiau ir šiuo nuvažiavo netoli, nes atsitrenkė į bortelį, automobiliui nuleido padangą, tad ir šį paliko pakelėje. Vėliau, tą pačią naktį vyrai Šilutės rajone, daugiabučio namo kieme ir vėl aptiko automobilio salone paliktus raktelius. Tad ilgai nesvarstę šįkart pagrobė įmonei priklausantį 4 000 Eur vertės automobilį. Šiuo pasivažinėję paliko jį prie kapinių.

Vaikinai teisme savo kaltę pripažino ir gailėjosi. Teismo posėdžio metu jie nurodė, kad nusikaltimo naktį girtavo, M. N. pasiūlė R. V. pagrobti automobilį, o šis sutiko.

Teismas įvertino, kad M. N. ir R. V. padarė apysunkius nusikaltimus, turėdami dar neišnykusius teistumus už nusikaltimus nuosavybei, turi galiojančių administracinių nuobaudų. Jų atsakomybę lengvino tai, kad prisipažino ir gailėjosi, atsakomybę sunkino tai, kad nusikalto būdami recidyvistai ir veikdami grupėje.

Teismas, įvertinęs šias aplinkybes, pagrobto turto vertę, tai, kad vyrai neatlygino padarytos žalos, skyrė jiems galutines bausmes: R. V. – 1 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o M. N., pridėjus ir kitu nuosprendžiu paskirtą bausmę, 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jie bausmę turės atlikti pataisos namuose.

Vaikinai taip pat solidariai turės atlyginti 1760 Eur turtinę žalą, atsiradusią dėl automobilių apgadinimo.

Šį nuosprendį per 20 dienų nuo paskelbimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.