Per speigus Šilutės landynėse – suskilę kampai ir išdaužyti langai

Žiema. / Martinos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Speigas Lietuvoje muša rekordus. Šilutės vandens tiekėjai baiminasi, kad nesutrūkinėtų vandentiekio vamzdynai, o šilumos tiekėjai piktinasi kai kurių šilutiškių nenoru gyventi šiltai – nesandariuose namuose, apleistuose butuose šilumą jie leidžia vėjais.

Vamzdynai dar neperšalo

Nemažą dalį miestelėnų ir rajono gyventojų dvi ankstesnės žiemos vargino tuo, kad peršalus vandentiekio vamzdynams žmonės ištisas paras, o kai kurie – ir savaites buvo likę be vandens.

Bendrovės „Šilutės vandenys” direktorius Alfredas Markvaldas šiemet sako dar esąs laimingas, mat jokių avarijų vandentiekio trasose neužfiksuota. Jis neabejoja, kad tik todėl, jog vamzdynai dar nespėjo peršalti.

„Jei žiema ilgiau rodys savo nagelius, gali visko būti”, – baiminasi A.Markvaldas.

Daugiabučiuose – suskilę kampai ir išdaužyti langai

Šilutės šilumos tiekėjai miestui tiekiamos šilumos kiekį pastarosiomis dienomis turėjo padidinti. /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.„Šilutės šilumos tinklų” direktorius Algis Šaulys sako, kad šios įmonės tinkluose avarijų padaugėjimo dar nėra. Įmonės specialistai buvo gavę porą iškvietimų dėl laiptinėse pradėjusių varvėti radiatorių, bet šie gedimai greit likviduoti.

Problemos šilumos tiekėjams prasideda tada, kai oras po speigų pradeda šilti. Tuomet paaiškėja, kad kažkur buvo užšalę vamzdžiai, o atšilus jie pradeda varvėti.

Antradienį kelis miesto kvartalus pėsčiomis apėjęs direktorius neslėpė savo pasipiktinimo pamatytais vaizdais.

Anot jo, Jaunimo, Melioratorių, o ypač – Laisvės alėjų namuose matė ir atvirų, nesandarių laukujų durų, ir suskilinėjusių sienų, ir išdaužytų, vos polietileno plėvele apkaltų rūsių langų, ir net atvirų butų langų. Pastarieji – savo landynėmis garsėjančiame Laisvės alėjos 5 name. Tos pačios alėjos 2 namo gyventojai iki šalčių taip ir nesugebėjo sutvarkyti perskilusio savo namo kampo.

A.Šaulys spėja, kad to namo galo gyventojams šiemet išties turėtų būti nešilta.

Blogėja daugiabučių šiluminė varža

Spustelėjus šalčiams šilumos sunaudojimas žinoma, padidėja. Padidėjo jis ir praėjusią savaitę.

„Iki praėjusios savaitės miestui suteikėme 22 megavatus šilumos, o dabar – 26 megavatus”, – trečiadienį sakė direktorius.

Šilumos poreikis ypač padidėja rytais ir vakarais, kuomet žmonės keliasi arba grįžta iš darbų.

Apžvelgus keleto metų grafikus, pasak A.Šaulio, matyti, kad kai kurie daugiabučiai šilumos sunaudoja vis daugiau. Tai rodo viena – blogėja šių namų šiluminė varža.

Išeitis būtų daugiabučių renovavimas, bet šilutiškiai, anot A.Šaulio, šioje srityje yra nejudrūs.

Tačiau nešiltais butais besipiktinančių gyventojų skambučių šilumos tiekėjai šiemet gauna mažiau nei ankstesniais metais. O išanalizavę, kas dažniausiai tuo piktinasi, išsiaiškino, jog tai kompensacijas už šildyą gaunantys pensininkai.

Daugiau darbuotojų šioms ekstremalioms sąlygoms „Šilutės šilumos tinklams” neprireikė, čia daug metų dirbantys specialistai, anot direktoriaus, puikiausiai susitvarko.

Silutes naujienu LOGO copy