Pergalę išplėšė paskutinę sekundę Justo Nausėdos mestas kamuolys

 FMūsų miesto komanda Šilutės „Šilutė“ savaitgalį pajuto pergalės skonį bei pralaimėjimo kartėlį. Penktadienį išvykoje mūsiškiai žaidė su Mažeikių „Ereliais“, kurie palaužė „Šilutę“ gan ženkliai – 92:70. Šeštadienį namuose šilutiškiai susitiko su „Palangos“ krepšininkais ir tik paskutinę sekundę Justo Nausėdo dėka, rezultatu 73:70 išplėšė pergalę.

„Šilutė“ turnyrinėje lentelėje išsaugojo antrąją vietą.

Skaudus antausis mūsiškiams

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse Mažeikiuose mūsų komandos pralaimėjimas buvo gana netikėtas. „Šilutė“, viena šio sezono lyderių, nusileido devintoje vietoje esančiai Mažeikių komandai.

Pirmąjį kėlinį komandos sužaidė apylygiai 23:22, vos vienu tašku vedė šeimininkai. Bet antrajame kėlinyje „Ereliams“ pavyko spurtuoti 8:1 bei susikrauti 8 taškų persvarą.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui ekipas skyrė tie patys 8 taškai (68:60), tačiau „Ereliai“ lemiamame ketvirtyje buvo pranašesni ir 10 minučių atkarpą laimėjo 24:10. Toks šeimininkų pasirodymas jiems leido švęsti pergalę rezultatu 92:70.

„Šilutės“ ekipoje taškus pelnė: Justas Nausėdas 13, Celebas Brownas Oetjenas 12 (7 rez. perd.), Deividas Pogužinskas 9.

Sunkiai sekėsi įveikti varžovusF3

Visos žaistos 40 min. tarp „Šilutės“ ir „Palangos“ buvo įtemptos. Komandos viena kitos nepaleido, vis kvėpavo viena kitai į nugarą. Pirmasis kėlinys baigėsi mūsiškių naudai 19:12, antrajame daugiau taškų pelnė svečiai (17:20). Bet bendroje įskaitoje mūsiškiai vis dar pirmavo rezultatu 36:32.

Po ilgosios pertraukos komandoms grįžus į aikštelę toliau virė nuožmi kova. Trečiasis kėlinys rezultatyvesnis buvo palangiškiams (23:27) ir likus žaisti tik ketvirtąjį kėlinį švieslentė rodė lygiąsias 59:59.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, šilutiškiai minimaliai pirmavo 70:69. Netrukus rezultatą išlygino vieną baudos metimą iš dviejų pataikęs palangiškis Tadas Pažėra. Per likusias pusantros minutės komandos keitėsi nerezultatyviais išpuoliais.

Ačiū Justui Nausėdui

Laikui vis artėjant prie finalinės sirenos, kamuolys buvo mūsiškių rankose, o švieslentė rodė 70:70. Atakai vadovavo Celebas Brownas Oetjenas, kuris besibaigiant laikui aikštės kampe atrado Justą Nausėdą. Jis spėjo atlikti metimą iš trijų taškų zonos ir jį realizuoti, taip tapdamas šių rungtynių didvyriu.

Po rungtynių paklausėme Justo, kaip jis jautėsi paskutinę sekundę išmetęs kamuolį ir realizavęs metimą bei taip išplėšęs komandai pergalę?
„Mesdamas negalvojau kas bus, tiesiog dirbau savo darbą. O kai kamuolys pasiekė tikslą, dar nelabai supratau kad pergalė mūsų. Tik pamatęs komandos draugus bėgančius prie manęs suvokiau, kad taškai užskaityti ir varžovai įveikti“, – su šypsena veide pasakojo pašnekovas.

J.Nausėdas rungtynėse pasižymėjo ne tik pergalingu metimu, bet tapo ir geriausiu rungtynių žaidėju. Jis per 32 minutes pelnė 20 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/8 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, kartą suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

Prie komandos taškų kraičio prisidėjo ir Evaldas Džiaugys 15, Jeffery Perkinsas 14 bei Calebas Brownas Oetjenas 11 taškų.

Rezultatyviausias „Šilutės“ komandos žaidėjas tiek išvykoje, tiek namų rungtynėse – J. Nausėdas.