Pernykščiai čempionai taurės neišsaugojo, ji atiteko „Pilupiui“

rajono krepsinio pirmenybes pilupis Šilutės rajono krepšinio pirmenybės Usėnų Dieduko – a.a. Petro Rimkaus – taurei laimėti baigėsi. Balandžio 2 dieną susirinkusios komandos kovojo dėl Mažosios ir Didžiosios taurės.

Pernai metų rajono čempionams – Šilutės SM-97 nepavyko išsaugoti Didžiosios taurės, jie ją perleido Žemaičių Naumiesčio „Pilupio“ komandai.

Mažosios taurės finale po atkaklios kovos pergale džiaugėsi Šilutės sporto mokyklos SM-99 komanda, kuri turės teisę kitąmet varžytis ir dėl Usėnų Dieduko Didžiosios taurės.

Dėl Mažosios taurės – tikras šou

Balandžio 2-ąją pirmosios rungtynės buvo skirtos išsiaiškinti, kas Mažosios taurės finale užims 3-4 ir 1-2 vietas.

Dėl III vietos kovoti stojo Stubrių „Stubriai“ ir Šilutės „Gluosnis“. Jų susitikimas nebuvo labai užvedantis, o jį stebėti buvo nelabai įdomu, nes E.Mickaus vadovaujama „Stubrių“ komanda gana nesunkiai įveikė „Gluosnį“ (vad. K.Matuiza). Po rungtynių švieslentė rodė 82:44, ir stubriškiai džiaugėsi bronzos medaliais.

Užtat finalinėse Mažosios taurės varžybose Šilutės SM-99 komanda surengė tikrą šou. Beveik visas rungtynes vijęsi „Šamų“ komandą, jaunieji krepšininkai įrodė, kad nuleisti rankų niekada nereikia, net kai atrodo, kad vilties laimėti nebėra, reikia vis tiek tikėti. A.Rauluševičiaus auklėtiniai rungtynių pabaigoje susiėmė ir 12-os taškų deficitą sumažino, o galiausiai rezultatą persvėrė į savo pusę. 96:92 – tokia persvara SM-99 nugalėjo „Šamus“ ir tapo Mažosios taurės laimėtojais.

SM-99 žaidėjai L.Bulavinas, E.Mikužis, M.Stulginskas, Ž.Vaitkus, M.Bauža, M.Pranauskas, M.Balčiauskas, E.Norgilas, S.Saudargas, N.Sudeikis, R.Žmuida ir J.Savickas įgijo teisę kitose rajono pirmenybėse dalyvauti kovoje dėl Didžiosios taurės.

Po Mažosios taurės finalų vyko tritaškių ir oro karaliaus konkursai. Specialūs prizai įteikti tritaškio konkurso nugalėtojui I.Paviloniui ir „Oro karaliui“ O.Gaižauskui. Abu jie – „Fen Team“ komandos krepšininkai.

Rungtynės, vertos finalo

Dėl Didžiosios Usėnų Dieduko taurės finale varžėsi pernykščiai čempionai – Šilutės sporto mokyklos SM-97 krepšininkai, kuriuos treniruoja Kęstutis Šernius, ir Žemaičių Naumiesčio „Pilupio“ komanda, kuriai vadovauja Mindaugas Lileikis.

Komandos demonstravo labai apylygį žaidimą, tai viena, tai kita nuolat išsiverždavo į priekį, todėl iki paskutinės sekundės buvo sunku nuspėti, kas džiaugsis aukso medaliais.

Likus 9 sekundėms iki rungtynių pabaigos, rezultatu 68:70 pirmavo „Pilupis“. SM-97 krepšininkams pavyko perimti kamuolį, ir jie turėjo puikią progą rezultatą išlyginti – reikėjo vos 2 taškų. Bet buvo pasirinkta mesti nuo tritaškio linijos, ir, deja, išmestas kamuolys nepasiekė tikslo.

Tad pereinamąją Šilutės rajono pirmenybių Didžiąją taurę teko perleisti naujiems 2016 metų čempionams – „Pilupio“ komandai. Joje žaidė  M.Lileikis, A.Misius, L.Petkevičius, K.Mačijauskas, A.Peteraitis, P.Danys, G.Bartkus, D.Norvilas, S.Januškis, L.Sauspreškis, R.Kasparavičius.

SM-97 komandai daugiausiai taškų pelnė T.Ulevičius (13), „Pilupiui“ – K.Mačijauskas (22).

Komandos prizininkės apdovanotos taurėmis, medaliais, piniginiais prizais.