Piešinių konkurso nugalėtojai – popietė Nyderlandų kariniame laive

inkakliu mokine Nyderlandu laivas 5Spalio 5 d. Klaipėdoje, didžiuliame kariniame Nyderlandų laive buvo šventiškai sutikti Klaipėdos apskrities piešinių konkurso „Nyderlandai: mano svajonių karalystė“ nugalėtojai ir jų klasės draugai.

VšĮ „Klaipėdos šventės“ organizuotą Nyderlandų Karalystės ambasados Lietuvos Respublikoje projektą – piešinių konkursą „Nyderlandai – mano svajonių karalystė“ laimėjo Inkaklių mokyklos – daugiafunkcio centro moksleivė Judita Tarvydaitė (mokytoja Danguolė Volkova), nupiešusi Nyderlandų kraštovaizdžiui būdingus vėjo malūnus ir spalvingus tulpių žiedus.

Juditos bendramokslis Eimantas Končius buvo apdovanotas specialiu prizu – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus padėkos raštu už dalyvavimą projekte.

Už gražiausią piešinį inkakliškė ir jos klasės bičiuliai kartu su mokytojomis D.Volkova ir S.Ramoniene buvo pakviesti praleisti įdomią ir nuotaikingą dieną į Klaipėdos uoste besisvečiuojantį Nyderlandų karalystės karinį laivą „Zr Ms Evertsen“. Gražią šetadienio popietę moksleivius ir mokytojas pasitiko 200 žmonių laivo įgula bei vertėjas, kuris suteikė progą išgirsti įdomius pasakojimus apie gyvenimą laive, jo sudėtį bei veikimo principus iš Nyderlandų jūreivių lūpų.

Laivo įgula Inkaklių mokyklos moksleiviams ne tik dovanojo pasakojimus, bet ir įteikė gausybę dovanų. Vaikams įspūdingą kelionę dar ilgai primins plakatai su laivo nuotrauka, atminimo dovanėlės su Nyderlandų atributika, jūreiviška arbata ir sausainiai ant laivo denio.

Vizitą Klaipėdoje vaikai užbaigė vaišėmis viešbutyje „Old Port Hotel“, valgydami picas, besišnekučiuodami ir prisimindami neeilinę dieną ir jūreiviškas istorijas.  Susitikimą ir kelionę patogiu autobusu dovanojo konkurso organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“, kuriems už išties turiningą dieną, parodytą dėmesį nuoširdžiai dėkoja Inkaklių mokyklos moksleiviai ir mokytojos bei pažada ir toliau siekti pažinimo ir  noro kurti, dalyvaujant tokiuose projektuose.