Pilietinių iniciatyvų projekto dalyviai – su naujais planais

pirmoji gimnazija_projektas_kuriame_lietuvaPernai startavo projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurio metu Lietuvos mokiniai bando keisti piliečių pasyvumą savo pačių veiklomis, siekia skatinti jaunimą naudotis pilietinėmis teisėmis sprendžiant visuomenei svarbius klausimus, stiprinti jaunų žmonių atstovavimą vietos gyvenime, suteikti žinių apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje.

Projekte dalyvauja ir Šilutės pirmoji gimnazija. Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą IVd klasės mokiniai  ir mokytoja Laima Toliušienė apdovanoti prizu – pažintine kelione į Europos Parlamentą Briuselyje. Kelionė vyks vasario mėnesį.
Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko pasitarimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, pasidalinti idėjomis vėl susibūrė šio projekto dalyviai. Pasitarime dalyvavo gimnazijos vadovai, savivaldos nariai bei projekto „Kuriame Lietuvą“ iniciatyvinės grupės nariai, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus bei Šilutės Vydūno gimnazijos atstovai.

Pirmas klausimas, kurį norėjo aptarti kolektyvo nariai, buvo: ar sušvelnėjo konkurencija tarp miesto gimnazijų? Gimnazistas R.Radavičius sakė jau seniai negirdėjęs įvykių, kurie rodytų, jog konkurencija vis dar yra, anot jo, daug kas pasikeitė. Gimnazijos direktorė Laima Spirgienė kvietė tęsti bendras gimnazijų veiklas, bendradarbiaujant su miesto seniūnija.

Pavasarį  Šilutės gimnazistai dalyvavo medelių sodinimo akcijoje Dariaus ir Girėno gatvėje. Nutarta, bendradarbiaujant su Šilutės seniūnija, tai daryti ir artėjantį pavasarį, tik šįkart – Melioratorių alėjoje medelius sodins abiejų gimnazijų moksleiviai, gyvenantys šioje alėjoje. Tikimasi, kad tokią akciją pavyks paversti tradicija.

Gimnazistai mano, kad Šilutėje reikėtų daugiau suoliukų, o ypač jų trūksta tarp abiejų gimnazijų esančioje Atgimimo alėjoje. Pradžioje planuojama įrengti po 2 suoliukus prie mokyklų įėjimo, ateityje į sumanymą galvojama įtraukti daugiau Šilutės mokyklų. Šis sumanymas jau pristatytas savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiajam architektui  Edmundui Benečiui, susitikime dalyvavo abiejų gimnazijų, Šilutės seniūnijos bei Šilutės gražinimo draugijų atstovai, tapę iniciatyvos partneriais.

Planuojama iškelti idėją -įrengti suoliukus ir prie pylimo nuo Gegužės g. iki Žalgirio tilto, tikimės, kad prie šios idėjos prisijungs ir verslo įmonės. Taip pat planuojama sutvarkyti H.Šojaus kapavietę iki 2018 m. balandžio 1 d., kuomet Šilutės pirmoji gimnazija inicijuoja H.Šojaus gimimo metinių minėjimą.

Dar viena idėja, kurią gimnazistai žada įgyvendinti – tai birželio mėnesį surengti tinklinio varžybas tarp mokyklų, organizuoti spartakiadą. Tai mus sujungų bendriems darbams Šilutėje ir ateityje  skatintų bendradarbiavimą.

Lietuvai reikalinga aktyvi visuomenė ir tik nuo mūsų priklauso valstybės ateitis. Todėl kviečiame veikti!