Pilietiškumo mokyklos dalyviai išeis nacionalinę areną

1 jaunuju_konservatoriu_lyga_pilietiskumo_mokyklaJaunųjų konservatorių lyga, arba Jaunimas, kuriantis Lietuvą (JKL), lapkričio 3 dieną Šilutės rajono savivaldybės posėdžių salėje  įgyvendino jau tradicija tapusį  projektą „Pilietiškumo mokykla“.

Šis projektas – tai simuliacinis miesto tarybos renginys, kuriame dalyviai pasiskirsto į komandas ir naudodamiesi specialia „EcoSim Elections“ programa imituoja rinkimus.  

Pagal gautus rezultatus  komandos formuoja frakcijas miesto taryboje, išrenka merą. Šiemet mero posto siekė net šeši kandidatai, tačiau po atkaklios kovos  miesto mere tapo Elzė Šveikauskaitė. Vicemerės pareigos atiteko Aistei Laukevičiūtei.

Praėjus mero  rinkimams naujieji miesto tarybos nariai susiskirsto pagal veiklas į komitetus, kuriuose diskutuoja miestui aktualiais klausimais. Renginio pabaigoje kiekvienas komitetas apibendrina savo svarstytus klausimus ir pateikia problemų sprendimo galimybes. Miesto tarybos posėdyje sudaryta rezoliucija perduota tikriesiems savivaldybės tarybos nariams.
2 jaunuju_konservatoriu_lyga_pilietiskumo_mokykla
Džiugu, jog projektas nesibaigia miesto lygmeniu  aktyviausi, talentingiausi ir geriausiai pasirodę Šilutės atstovai turės galimybę savo veiklą perkelti į nacionalinę politinę areną. Jiems bus suteikta galimybė susipažinti su Seimo narių veiklos subtilybėmis, darbu frakcijose ir seniūnų sueigose, debatuose plenariniame posėdyje ir balsuojant dėl įstatymo projektų priėmimo.

Organizatoriai džiaugiasi šiemet “Pilietiškumo mokykloje” sulaukę daugybės  veržlių, trokštančių žinių ir pilietiškų mokinių iš visų rajono kampelių. Taip pat džiugu, jog šią mokyklą dalyviai  įvertino teigiamai,  ne vienas jų sakė, kad šis projektas vienas geriausių projektų Šilutės mieste.

Šilutės JKL   taria nuoširdų AČIŪ projekto remėjams – įmonėms „Danutės šakotis” ir „Star pizza”, kurių dėka dalyviai visą dieną buvo sotūs.