„Pilupis“ atėmė čempionų vardą, „Rusnės“ debiutas irgi vainikuotas auksu

pilupis fFinišavo dar pernai lapkričio 27 d. startavusios  Šilutės rajono krepšinio pirmenybės, kurios vyko Vydūno gimnazijos sporto salėje. Savo komandų palaikyti atėjo nemažas būrys žiūrovų, sėdimų laisvų vietų buvo vos kelios, tad spėjama, kad finalus stebėjo apie 300 žiūrovų. Tiek didžiosios, tiek mažosios taurių finaluose netrūko emocijų, atkakliai kovota iki paskutinės keturiasdešimtos rungtynių minutės.

Šilutės rajono pirmenybės vyko keliais etapais. Iš viso dalyvavo 8 komandos, o pirmenybių organizatorius buvo VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius Dainius Gricevičius). Visoms komandoms nuėjus nelengvą kelią paaiškėjo, kas stos kovoti dėl Didžiosios ir Mažosios taurių.

Mažoji taurė – debiutantams

„Rusnės“ komanda šiemet pirmą kartą dalyvavo rajono pirmenybėse (vadovas D.Vismantas). Jų pasiryžimo siekti geriausio rezultato nesustabdė net potvynis. Finalinėje kovoje rusniškiai susitiko su „Draugystės“ komanda (vadovas G.Mirauskas). Šis susitikimas buvo labai įdomus, mat „Rusnė“ dar nė karto nebuvo laimėjusi prieš „Draugystę“, tad finalinė kovo buvo puiki proga atsirevanšuoti bei „nušvilpti“ aukso medalius iš po nosies. Taip ir nutiko: po sužaistų rungtynių rezultatu 88:80 pergale džiaugėsi debiutantai rusniškiai: D.Balčėnas, J.Čėsna, E.Kuliešius, M.Stankus, A.Peteraitis, G.Januška, G.Necelis, R.Neimontas, A.Pakalniškis, R.Surdokas, N.Giedraitis.

„Draugystės“ krepšininkams įteikti mažieji sidabro medaliai. Bronzos medalius laimėjo Sakūtėlių „Germanika“ (vad. L.Žitkus), įveikusi „Vilkyčius“ (vadovė K.Uselė) – 89:76.

„Pilupis“ – be pralaimėjimų

„Pilupis“ (vadovas M.Lileikis) į pajėgiausiųjų komandų ketverto finalą iškopė tik skindamas pergales. Jų varžovai dėl didžios taurės – pernai metų čempionai Šilutės „Fen Team“ ekipa (vadovas K.Vaičiūnas). Šių komandų akistatos laukė visi. Sirgaliai nepaliovė diskutuoti, ar „Pilupis“, iki tol visas rungtynes laimėjęs, neparklups finale ir „Fen Team“ išsaugos čempionų titulą?

Naumiestiškiams suklupti paskutinę akimirką būtų buvę labai apmaudu. Bet ir „Fen Team“ nesiruošė lengvai atiduoti Didžiosios taurės. Tad aikštelėje užvirė arši kova, komandos iš paskutiniųjų siekė Didžiosios taurės, atiduodamos visas jėgas.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė vos 4 taškai, bet „Pilupis“ atsilaikė – 94:89. Didžioji taurė, rajono čempionų titulas, aukso medaliai atiteko T.Ulevičiui, L.Petkevičiui. A.Jukniui, L.Petrošiui, M.Jonikui, R.Šmitui, S.Januškiui, P.Daniui, R.Kasparavičiui, G.Bartkui, P.Jonikui ir vadovui M.Lileikiui. Sidabras atiteko „Fen Team“.

Dėl bronzos medalių kovojusios Šilutės „Vandentiekio“ (vadovas V.Urbonas) ir Sporto mokyklos septyniolikmečių rinktinė (treneris P.Jonikas) sužaidė kovo 24 dieną.  Kad paaiškėtų kuri komanda pranašesnė prireikė net pratęsimo, po jo rezultatu 109:107 pergalę šventė P.Joniko auklėtiniai. Lemiamą metimą pelnė K.Gerulaitis. 

Čempionus, prizininkus sveikino ir apdovanojimus įteikė „Šilutės sporto“ direktorius D.Gricevičius, jam talkino „Atėnės“ šokėjos. Specialūs prizai įteikti ir geriausiems komandų krepšininkams: Remigijui Kasparavičiui („Pilupis“), Edvinui Kurlinkui („Fen Team“), Dovydui Rimkui (Sporto mokykla), Rimui Ubartui („Vandentiekis“), Andriui Peteraičiui („Rusnė“), Mariui Budrikui („Draugystė“), Laurynui Žitkui („Germanika“). „Vilkyčiai“ savo geriausią žaidėją nutarė išsirinkti namuose.