Pirmasis medalį užsitikrino L.Petrauskas

DSC 0669-536x334Olimpinio prizininko Evaldo Petrausko jaunesnysis brolis Lukas seka tituluoto brolio pėdomis. Vilniuje vykstančiame tarptautiniame Dano Pozniako jaunimo turnyre L. Petrauskas tapo pirmuoju lietuviu, patekusiu tarp prizininkų.

Svorio kategorijos iki 75 kg ketvirtfinalyje Lukas Petrauskas vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:27, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28) nugalėjo žydą Yaną Zaką ir patekęs į pusfinalį, užsitikrino mažiausiai bronzos medalį.

„Buvo sunki kova. Planas buvo spausti varžovą, dvigubinti atakas ir tai pavyko. Įvykdžiau trenerio reikalavimus, padėjo ir namų sienos bei žiūrovų palaikymas. Kitas tikslas – vieta finale, nes į finalą pažadėjo atvykti ir brolis Evaldas, kuris dabar išvykęs į treniruočių stovyklą. Man tai – papildomas stimulas, nes noriu ir aš pasiekti tiek, kiek brolis“, – sakė L. Petrauskas, kuris pusfinalyje kovos su turku Muhammetu Karaosmanogliu.

Per mažą žingsnelį nuo pusfinalio ir medalio liko kitas Lietuvos boksininkas Andrius Šapas. Svorio kategorijos iki 75 kg ketvirtfinalyje A. Šapas po atkaklios kovos taškais 2:3 (28:29, 28:29, 26:30, 29:28, 29:28) pralaimėjo prancūzui Morenui Fendero.

Svorio kategorijoje iki 69 kg į ketvirtfinalį pateko Airijus Vitlipas. Pirmame rate lietuvis taškais 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) įveikė čeką Michalą Chludilą. Ketvirtfinalyje A. Vitlipas kovos su 2015 m. pasaulio ir Europos jaunių čempionato prizininku lenku Eryku Apresyanu.

Kiti Lietuvos boksininkai turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Svorio kategorijoje iki 64 kg Rokas Avižonis 0:5 pralaimėjo čempiono titulą ginančiam Europos čempionatų prizininkui Ahmadui Shtiviui iš Izraelio.

Svorio kategorijoje iki 60 kg praėjusių metų turnyro prizininkas Laimonas Raibikis 0:5 pralaimėjo 2015 m. Europos jaunių čempionui turkui Necatui Ekinči, o Deividas Bogdanovičius 2:3 nusileido suomiui Asseme Nouali.

Svorio kategorijoje iki 56 kg Dainoras Paukštis 1:4 pralaimėjo lenkui Dominikui Harwankowskiui, o Mantas Gricius 0:5 turėjo pripažinti turko Ahmeto Cikoto pranašumą.

Ketvirtadienį į ringą kops šeši lietuviai, du iš jų susitiks su Europos čempionais. Sunkiausioje virš 91 kg svorio kategorijoje praėjusių metų D. Pozniako turnyro vicečempionas lietuvis Marekas Korolkovas susitiks su 2016 metų Europos jaunių čempionu kroatu Josipu Biletičiumi. Kitame šios svorio kategorijos ketvirtfinalyje lietuvis Tichonas Krivojus surems pirštines su lenku Oskaru Safaryanu.

Svorio kategorijoje iki 91 kg Donas Špučys kovos su 2015 m. Europos jaunių čempionu ir 2016 m. Europos jaunimo vicečempionu ukrainiečiu Arkadijumi Kartsanu. Praėjusių metų Europos čempionato pusfinalyje A. Kartsanui pralaimėjęs ir bronzos medalį iškovojęs suomis Krenaras Aliu D. Pozniako turnyro ketvirtfinalyje egzaminuos lietuvį Edviną Makevičių.

Svorio kategorijoje iki 52 kg Lietuvos čempionas Neilas Šeputis kovos su italu Alessandro Adami.

Dvyliktus metus iš eilės vykstančiame D. Pozniako turnyre kovos pradėjo 99 boksininkai iš 18-os valstybių.

Turnyro nugalėtojai paaiškės šeštadienį „Compensa“ koncertų salėje vyksiančiuose finaluose, kuriuos tiesiogiai rodys DELFI TV.