Pirmieji stebuklų laukimo žiburiai suspindo Saugose

gerumo akcija_saugu_vaiku_namuose_DSCN0098Jau treti metai, artėjant šv. Kalėdoms, stebuklo, tikėjimo ir vilties spinduliai apgaubia Saugų vaikų globos namus – būtent čia įsižiebia pirmieji Kalėdų laukimo žiburiai.

Prieš 3 metus geradarei Viktorijai Grajauskienei kilusi idėja surengti Gerumo dieną, kuri padėtų surasti naujų būdų, kad vaikų svajonės bent iš dalies išsipildytų, įgauna pagreitį. Šiemet Gerumo dieną saugiškiai sulaukė ir pažįstamų bičiulių, ir naujų draugų. Visi jie sugužėjo, norėdami parodyti savo rūpestį, taip pat sušilti nuo nuoširdžių emocijų, pasidžiaugti jaunų talentų darbeliais, pasidalinti gerumu. Tai, kuo apgaubta Gerumo diena, – tikra, išjausta ir išgyventa.

Bando duoti „meškerę“

Neslėpdama džiaugsmo, kad į renginį susirinko tiek daug bičiulių, V.Grajauskienė sakė, jog prieš trejus metus kviesdama visus į pirmąją Gerumo dieną negalvojo, kad ji gali tiek daug išaugti. O gerumas – kaip ir vaikai – auga, tai akivaizdu.

„Šių metų renginiui ieškojome naujų idėjų – nusprendėme su vaikais padaryti jų darbelių mugę. Už šioje mugėje surinktas lėšas vėliau bus nupirkti išsvajoti daiktai“, – sakė viešnia.

Anot jos, kasmet kartu su globojamais vaikais auga ir noras duoti ne tik „žuvį“, bet ir „meškerę“, kuri padėtų tą laimikį sugauti. Tokia mugė ir yra puikus įrodymas, kad vaikai turi patys mokytis užsidirbti, suprasti, jog niekam gėris nekrenta iš dangaus. Svarbu žinoti, jog apie norus reikia ne tik svajoti, bet ir siekti jų, – tai yra, dirbti, kad jie išsipildytų.

Vardindama mugėje išrikiuotus Saugų vaikų globos namų auklėtinių darbelius, V.Grajauskienė džiaugėsi, kad mažieji svajotojai yra tokie išradingi. Pavyzdžiui, ant vienų stalų puikavosi gardūs pyragaičiai, ant kitų – kalėdiniai vainikai, angelai ir kitos artėjančių metų pabaigtuvių šventės dekoracijos, vaikų surinktos arbatžolės, jų padaryti papuošalai ir t.t. Tad visi apsilankiusieji galėjo įsigyti darbelį, kuris padės paversti vaikų svajones tikrove.

Gerumą augino ir koncertas
gerumo namai_dainuoja_DSCN0058
Gerumo dienos vakaras pratęstas tradiciniu vaikų globos namų auklėtinių koncertu. Jame pasirodė mergaičių šokių kolektyvas ir dainuojančių berniukų ansamblis, talentais žavėjo akordeonininkas Artūras bei muzikalioji Evelina, kuri scenoje šoko, dainavo, grojo, o vėliau dar nustebino pačios pagamintais skanėstais.

Sulaukta ir svečių, kurie daugeliui Saugų vaikų globos namų auklėtinių jau gerai pažįstami, nes juos lanko ne vienerius metus. Koncertavo rusniškis Valdas Lacko, mažosios viešnios iš Šilutės Rūta, Urtė ir Ugnė, Vainora Lacko ir Vita Lacko, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokinės Lukrecija Paužuolytė ir Kornelija Suchodincova.

Vakaro metu nuskambėjo ir tradicinis renginio himnas, kurį pernai kartu su visais Gerumo dienos dalyviais atliko V.Lacko.

Naudodamasis proga globos namų bendruomenei jis dovanojo ir keliolika kvietimų į lapkričio 17 d. Šilutėje pirmą kartą įvyksiantį šilutiškių solistų koncertą „Širdies balsas“.

Dovanomis vaikus apibėrė ir jų geras bičiulis, renginių organizatorius Remigijus Žiogas, dažnai užsukantis į Saugas su maloniomis staigmenomis. Šįkart klaipėdietis vaikams paliko pintinę saldumynų.

Tradiciškai Gerumo dienos koncerte pasirodymus surengia ir pagrindinė vakaro organizatorė Viktorija bei jos vyras. Šiemet viešnia susirinkusiems dovanojo pačios atliekamą dainą, o jos vyras grojo trimitu.

Prekyba Gerumo mugėje, kvepiančioje skanėstais, prasidėjo po koncerto. Susirinkusieji pirko saldėsių, papuošalų. Dalis vaikų darbelių po mugės sudėta į dėžes ir kartu su V.Grajauskiene išvyko į sostinę. Globėja šiuos darbelius pasiūlys pažįstamiems vilniečiams – taip tikisi surinkti daugiau lėšų kalėdinėms vaikų svajonėms išpildyti.

Gerumo dienos renginyje saugiškius aplankė ir vietos gyventojai, ir „Šilutės naujienų“ jaunieji žurnalistai. Ne pirmą kartą čia viešėjo ir „Šilutės šeimų klubo“ narės. Moterys aktyviai palaikė jaunuosius talentus, kopiančius į sceną, į namus grįžo su nemažais ryšulėliais mugėje įsigytų vaikų darbelių.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.