Pirmoji „Blizgių“ pergalė oficialiose varžybose

blizgesF1Vasario 3-iąją merginų futbolo komanda „Blizgės“ vyko į 2013 m. Lietuvos FF moterų žiemos uždarų patalpų I lygos futbolo pirmenybių II turo varžybas Ukmergėje. Ten mūsiškės sužaidė dvejas rungtynes prieš Ukmergės komandas. Vienose pavyko iškovoti pergalę, kitose teko pripažinti varžovių pranašumą.

Futbolo salė – lyg kovos ringas

Pirmosios „Blizgių“ varžovės – „Ukmergės SC II“ komanda – tai jaunos ir vikrios futbolininkės, puikiai žinančios savo salę, nes būtent ten jos ir treniruojasi.

Iš pradžių žaidimas vyko gražiai, bet vėliau pergalės troškimas peržengė ribas. Ukmergiškės pradėjo žaisti labai grubiai, vesdamos iš kantrybės „Blizges“. Viena Ukmergės komandos atstovių buvo verta raudonos kortelės, tačiau teisėjas padalijo po lygiai geltonų: vieną -ukmergiškei, vieną – mūsų komandos vartininkei I.Slavickaitei.

Žiūrovai tribūnose šaukė ir palaikė mus, o ukmergiškėms liepė nusiraminti, bet įtampa aikštelėje augo vis labiau. Matėsi, kad ir šilutiškėms ėmė virti kraujas. Bet tada tvirtu griežtu žodžiu „Blizges“ nuramino jų trenerė G.Lukšaitė. Ji patarė ir toliau žaisti gražiai, nekreipti dėmesio į priešininkių išsišokimus, nes tam yra teisėjai.

„Blizgės“ nebereagavo į grubų ukmergiškių žaidimą, ir pastarąsias tai apramino – jos  sugebėdavo ir atsiprašyti per grubiai prasižengusios.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos (buvo žaidžiami du kėliniai) rezultatas buvo 2:2. Abi komandos darė viską, kad tik įmuštų dar nors vieną įvartį. Ir mums pavyko! „Blizgių“ puolėja F.Bagdonaitė įmušė lemiamą įvartį paskutinėmis sekundėmis.
Pirmąją pergalę 2013 m. Lietuvos FF moterų žiemos uždarų patalpų I lygos futbolo pirmenybėse „Blizgės“ iškovojo rezultatu 2:3.

Susitikimas su kita Ukmergės komanda

Po pertraukos „Blizgės“ susitiko su „Ukmergės SC I“ futbolininkėmis. Tai stiprios merginos, prieš kurias šilutiškės stengėsi sužaisti nors lygiosiomis – ir tai būtų buvęs puikus pasiekimas.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, abi komandos dar nebuvo pelniusios įvarčių. Nors „blizgutės“ puikiai atakavo varžovių vartus bei į juos smūgiavo, kamuolys dažniausiai pataikydavo į virpstą.

Žaidimas vyko lyg ir pagal šilutiškių planą išlaikyti lygiąsias, kol viena „blizgė“, kurią varžovės užspaudė aikštės centre, išgirdusi savo vartininkės komandą „Spirk man, aš laisva“, palydėjo kamuolį link savo vartų. Deja, smūgis buvo stipresnis, nei tikėtasi, ir kamuolys įskriejo tiesiai į savų vartų „devynakę“. 1:0 pirmauja Ukmergės komanda…

Bet dar ne viskas prarasta.

Antrame kėlinyje šilutiškės dažniau ėmė pulti ir tai pasiteisino. Netrukus A.Sakalienei pavyko išlyginti rezultatą – 1:1.

Likusį laiką „Blizgės“ laikėsi puikiai: stengėsi neprileisti varžovių prie savo vartų bei atakavo jų vartus. Likus vos kelioms minutėms iki varžybų pabaigos šilutiškės padarė mažą klaidelę gynyboje, kuri kainavo daug – varžovės įspyrė į mūsiškių vartus. 2:1 pergalę šventė ukmergiškės.

Po rungtynių paklausėme „Blizgių“ komandos trenerės G.Lukšaitės, kaip ji vertina šias rungtynes.

„Manau, sužaidėme visai neprastai – šį kartą parodėme charakterį. Smagu, kad merginos mokosi iš klaidų ir tobulėja“, – sakė ji.
Varžybose dalyvavo: Deimantė Skiudulaitė, Greta Srugytė, Marija Tamulytė, Fausta Bagdonaitė, Meda Mickutė, Gintarė Ratkevičiūtė, Ingrida Slavickaitė, Agnė Sakalienė ir Giedrė Lukšaitė.

Įvarčius pelnė: F.Bagdonaitė (2), G.Lukšaitė (1), A.Sakalienė (1).

2013 m. Lietuvos FF moterų žiemos uždarų patalpų I lygos futbolo pirmenybių III turo varžybos vyks Šilutėje vasario 17 dieną, pradžia – 13 val. Jėgas aikštelėje išbandys: Klaipėdos FM, Nemenčinės „Rūta“, Vilniaus „Žalgiris-2“ ir Šilutės „Blizgės“.

Ateikit palaikyti savo komandos. Jūsų palaikymas žaidėjoms labai svarbus!