Pirmoji orientavimosi treniruotė paliko neišdildomą įspūdį

orientavimosi varzybosŠilutės M.Jankaus pagrindinėje mokykloje  surengta pirmoji  netradicinė orientavimosi sporto šventė „Auksinis Pamario ruduo 2018“. Joje dalyvavo 27 mokyklos orientacininkai.

M.Jankaus mokyklos jaunieji orientacininkai turi teisę džiaugtis, nes jie pirmieji tarp rajono mokyklų prie starto linijos stojo su specialiu, spalvotu žemėlapiu, kurio sudarymu ir spausdinimu pasirūpino Šilutės sporto klubo „Leitė“ vadovas Edvardas Lukošius. Nuo mokyklos pamilęs orientavimosi sportą klubo vadovas su juo nesiskiria iki šiol: pats dalyvauja orientavimosi sporto renginiuose Klaipėdoje. Vasarą vykusiose „Orientavimosi sporto ketvirtadienių“ varžybose savo amžiaus grupėje jis užėmė IV vietą.

E.Lukošius geru žodžiu mini šviesios atminties M.Jankaus pagrindinės mokyklos geografijos mokytoją A.Merkį bei Vydūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoją Vytautą Žemaitaitį. Jų pirmoji orientavimosi sporto pamoka, kelionės, varžybos paliko neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Lankydamasis Anglijoje, Švedijoje, Danijoje jis pirmiausia ieško parkų, informacijos turizmo centrų, kad galėtų dalyvauti tenykštėse orientavimosi varžybose ir pasisemti dar daugiau sportinės patirties. E.Lukošius svajoja, kad kiekviena rajono mokykla turėtų savo teritorijos sportinį žemėlapį, o Šilutėje būtų įrengti orientavimosi sporto parkai.

„Juk tam nedaug reikia – tik noro. Didelį indėlį jaunimo pomėgiui sportuoti  turi pirmasis mokytojas, treneris“, – sako klubo „Leitė“ vadovas.
Šįkart varžybose dalyvavo 27 jaunieji orientacininkai, nors norinčiųjų dalyvauti buvo daug. Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo, kad I vietą iškovojo patys jauniausi dalyviai – antrokai. Jie greičiausiai ir daugiausiai surado kontrolinių punktų, kuriuose turėjo atsižymėti su skirtingais komposteriais. Komandoje geriausiai sekėsi Inetai Barkauskaitei ir Andriui Raukčiui, Lėjai Vasiliauskaitei ir Evelinai Tarozaitei.

Antrąją vietą iškovojo trečiokai, geriausiai sekėsi Rokui Eskertui, Armandui Dygliui, Andrėjai Aleksonytei ir Kajui Žukauskui. Trečioje vietoje liko ketvirtokai, o geriausiai sekėsi Algimantui Leikui, Danieliui Davalgai, Aurelijui Galinskui ir Kristupui Adomaičiui. Kristupas tapo pirmųjų varžybų absoliučiu nugalėtoju, jam prireikė tik 10 min., kad mokyklos teritorijoje surastų 9 kontrolinius punktus. Šie jaunieji orientacininkai iškovojo teisę ginti rajono garbę 2020 m. respublikinėse varžybose.