Pirmoji „Šeimos stovykla 2022“: džiaugiasi ir organizatoriai, ir dalyviai

Baigėsi pirmoji nemokama, trijų dienų „Šeimos stovykla 2022”, kurią organizavo Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB).

„Tai buvo puikus laikas, nors mūsų ir laukė iššūkiai!” – sako Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro stebėsenos specialistė, stovyklos koordinatorė Greta Tverskytė. O visa VSB komanda džiaugiasi, kad šeimos stovyklos nauda vaikams ir tėveliams neabejotina: tai buvo puikus užimtumas, kurio metu dalyviai mokėsi sveikos gyvensenos įgūdžių, smagiai leido laiką gryname ore, turėjo naujų pažinčių, lavino savo kūrybiškumą, bendravimo įgūdžius, savarankiškumą, įgijo pasitikėjimo savimi.

Buvo įvairių užsiėmimų

„Tokia stovykla mums, organizatoriams, buvo naujiena, kaip ir mūsų dalyviams. Stovyklą organizavome pirmą kartą, ir dar tokio mąsto – joje dalyvavo apie 100 žmonių kartu su aptarnaujančiu personalu. Džiaugiamės, kad komandai pavyko puikiai susitvarkyti su visais iškilusiais iššūkiais“, – sako G. Tverskytė.

Stovykla vyko Usėnų sen., Žemaitkiemio kaime esančioje sodyboje, gamtos ir miško apsuptyje. Stovyklos dalyviai buvo maitinami sveikais užkandžiais. Jie ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir dalyvavo žygiuose, edukaciniuose, sporto, zumbos, jogos užsiėmimuose, meditacijose, dailės terapijose, eilėraščių kūrimo, pirties ritualo ir kituose įvairiuose užsiėmimuose.

Vyko mankštos, žaidimai, kūryba

Stovykloje kiekvienas rytas prasidėdavo aktyvia ir nuotaikinga mankšta.
Pirmoji stovyklos diena buvo skirta dalyviams susipažinti ir užmegzti bičiuliškus ryšius. Stovyklautojus aplankė zumbos meistrė, trenerė Julija Mizgerytė, kuri pravedė smagią mankštą ir su šokiu derinamą treniruotę, skirtą širdies veiklai gerinti ir raumenims stiprinti.

„Zumba visus „užkrėtė“ puikia nuotaika“, – sako koordinatorė G. Tverskytė.
Nuotaikingomis stovyklos pramogomis, putų šou, spragėsių gaminimu, veidų puošyba stovykloje rūpinosi žaidimų studija „Gudri meška“.

Eilėraščių ir knygų kūrybos užsiėmimus vedė knygų autorė Diana Mickienė. „Kiekvienas vaikas yra kūrėjas, o vienas iš būdų išlaisvinti kūrybines galias – knygų ir eilėraščių kūrimas“, – sakė kūrėja.
Pirties ritualo subtilybes tėvams pirmąją stovyklos dieną praktiškai pravedė pirtininkas Darius Mickus. Užsiėmimui jis pasitelkė ir dalyviams priminė aromaterapijos naudą žmogaus sveikatai.

Dar vis sulaukia padėkų

Antrąją stovyklos dieną dalyvių užimtumu rūpinosi, jogos, meditacijos užsiėmimus, aktyvius komandinius žaidimus vedė treneriai Jūratė Gricevičienė, Dainius Gricevičius ir Kęstutis Macijauskas. Vaikams labai patiko ši aktyvi diena, kurios metu buvo surengtos komandinės varžybos. Išrinktos ir nugalėtojų komandos, kurios buvo apdovanotos. Tėveliai tuo metu galėjo atsikvėpti ir pasinerti į meditacijos pasaulį.

Trečiąją stovyklos dieną pakvietėme neuroedukatorę, neuropraktikę Gintarę Vaitiekutę, kuri aiškiai ir vaizdžiai vedė dailės užsiėmimus. Vaikams ji paaiškino, kokios yra žmogaus galimybės, kokias prigimtines galias turi žmogus, kokias galias turi gamta, kas yra visata, kaip prakalbinti širdį ir suvokti, kad visą prasmę kuriame patys.

Stovyklos dalyviai su Gintare pasinėrė į spalvų ir pokyčių pasaulį kurdami savo šeimos portretus ir savo angelus sargus. Sukurtus šeimos paveikslus ant drobių dalyviai išsivežė namo.

Stovyklos dienų

įspūdžiai vis dar neblėsta, nesiliauja ir jos dalyvių susirašinėjimas. „Šią stovyklą užskaitau!“. „Nežinojau ko tikėtis, bet buvo kažkas tooookio!“. „Ačiū! Mano norai ištesėti, tikiuosi susitiksime kitais metais!“. „Mano vaikas laimingas“, – tokių ir panašių atsiliepimų organizatoriai sulaukia iki šiol.

„Ar reikia dar ką nors pridurti? Dalyvavusių vaikų emocijos yra geriausias atsakymas į klausimą, ar reikia vasaros stovyklų mūsų rajone. Gera žinoti, kad mums pavyko kartu su visa komanda padaryti kelių dienų stovyklą, kuri vaikams suteikė tiek daug džiaugsmo ir gražių prisiminimų, nors trumpai pasirūpinti jų užimtumu, paįvairinti kasdienybę“, – sakė koordinatorė G. Tverskytė.

„Tikimės, kad stovykla taps tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyviai galės tobulinti savo sveikatos raštingumą, gerinti sveikatą, mokytis sveikos gyvensenos įgūdžių“, – sakė Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė.