Pirmoji Šilutėje mokslinė kavinė kviečia padiskutuoti apie retus paukščius

AW poster Final LT mPenktadienį, lapkričio 15 dieną, nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas pakvies į pirmąją Šilutėje atvirą diskusiją „Cafe Scientifique“ formatu apie globaliai nykstančias paukščių rūšis, nykimo pasekmes biologinei įvairovei ir kodėl mes visi su tuo susiję.

Diskusija vyks Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Tilžės g. 10, nuo 19.00 iki 21.00 valandos. Įėjimas nemokamas.
Diskusijos tikslas – sukviesti aplinkosauginėms problemoms neabejingus šilutiškius padiskutuoti su šios srities ekspertais ne akademinėje aplinkoje: kaip mes galime padėti nykstančioms rūšims, ar saugodami jas pagerinsime ekosistemų būklę, o gal net patenkinsime savo reikmes?

Temos aktualumą pristatys mokslininkai iš Vakarų Europos bei Lietuvos gamtos tyrimų institutų. Diskusija vyks lietuvių kalba – bus vertėjas iš/į anglų kalbą.

Mokslinė kavinė (arba „Cafe Scientifique“) – tai vieta, kur kiekvienas gali patyrinėti mokslo aktualijas, atradimus ir idėjas, tai atvira debatų erdvė, skatinanti plačiosios visuomenės aktyvesnį domėjimąsi mokslu. Pirmosios mokslinės kavinės atidarytos Lidse, Didžiojoje Britanijoje, 1998 m. Jos netruko pasklisti po visą šalį, greitai išpopuliarėjo ir plačiau senajame žemyne.
Mokslinės kavinės tikslas – ištraukti mokslą iš tradicinių akademinių erdvių ir atsisakant įmantrios terminijos.

„Diskusiją Šilutėje suorganizuoti padėjo F.Bajoraičio viešoji biblioteka, prie renginio sklaidos prisidėjo Šilutės rajono savivaldybė ir asociacija „Pamario delta“. Džiaugiamės, kad šiame biologine įvairove turtingame krašte turime mūsų idėjoms pritariančių bičiulių. Diskusija yra atvira visiems, tad labai tikimės aktyvaus šilutiškių dalyvavimo“, – sakė Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Mokslinė kavinė Šilutėje organizuojama tarptautinės konferencijos Vilniuje „Meldinė nendrinukė: būklė ir apsaugos perspektyvos“ metu. Konferencijoje dalyvausiantys mokslininkai, ornitologai ir gamtosaugos ekspertai vertins dabartinę meldinės nendrinukės apsaugos situaciją ir aptars tolimesnes strategijas siekiant išsaugoti šios retos rūšies paukščius.
Lapkričio 14 d. mokslinė kavinė taip pat vyks ir Vilniuje.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir meldinę nendrinukę – www.meldine.lt