Pirmojoje gimnazijoje – ilgametės draugystės jubiliejus

 

pirmoji gimnazija_vokieciaiŠiemet Šilutės pirmoji gimnazija ir Vokietijos Bukstehudės Halepagheno gimnazija mini 30-ies metų bendradarbiavimo jubiliejų. Gimnazijoje eksponuojamos parodos iš tarptautinių mainų projektų, pristatyta Goethe‘s instituto paroda „Vokietijos miestai ir kraštovaizdis“, galima pamatyti mokinių kurtus stendus tema „Kelias ir kelionės“.

Šį pavasarį mus aplankė 21 gimnazisto, vadovų I. Schleinitz ir H. Hausmann bei 7 draugijos „Lietuva-Vokietija“ narių delegacija.

Gegužės 15-ąją atvykę svečiai aplankė sostinės senamiestį, viešėjo Trakų pilyje, o kitą dieną mūsų gimnazistai – mainų dalyviai vyko jų pasitikti į Vilnių. Visi aplankėme MO muziejų, Valstybės pažinimo centre svečiai buvo supažindinti su mūsų šalies istorija, politika. Dienos pabaigoje mainų dalyviai dalyvavo simfoninio orkestro koncerte, kuris taip pat šventė 30-ties metų sukaktį Kongresų rūmuose.

Kitą dieną vokiečiai supažindinti su mūsų gimnazija, jos tikslais bei istorija. Šeštadienį visi vykome į ekskursiją po Kretingą, lankėmės Kretingos bažnyčioje ir vienuolyne. Pasak brolio pranciškono, laisvoje Lietuvoje jie irgi jau švenčia 30-metį. Tądien ėjome į 12 kilometrų žygį iš Šventosios į Palangą: keliavome per miškus ir paplūdimiu, o užklupęs lietus žygį padarė dar įdomesnį.

Naują darbo savaitę susiskirstę į grupes, skirtingomis temomis (2000 km iki Juodosios jūros, Nacionalinė ekspedicija, M. Šalčiaus ir A. Poškos kelionės, S. Dariaus ir S. Girėno skrydis, emigracijos ir tremties istorijos, tarptautinių mainų „Šilutė-Buxtehude“ archyvinė medžiaga) tris dienas dirbome savarankiškai, ruošėme stendus ir pasirodymus. Dalis grupės vyko į Saugas, kur su menininku R. Pilibavičiumi skaptavo dubenėlius bei pynė kepures.

Jubiliejinio renginio metu darbai pristatyti mokytojams, tėvams, o bendra nuotrauka prie prieš 10 metų sodinto ąžuoliuko priminė, kad greitai auga ne tik medžiai, bet ir vaikai…

Penktadienio rytą visi stebėjome Paskutinio skambučio šventę, po kurios išplaukėme į Nidą. Svečiai iš Vokietijos visada atsiveža puikų orą, tad ir šįkart grįžome nubučiuoti saulės.

Paskutinę dieną gimnazistai su svečiais dalyvavo miesto šventėje, o sekmadienį vokiečiai išvyko. Mainų dalyvių akys buvo liūdnos, jog turi atsisveikinti, tačiau šypsenos rodė, jog tai buvo nepaprasta patirtis ir naujų draugysčių pradžia. Svečiai buvo sužavėti Lietuvos žaluma, žmonių tolerancija ir valstybės istorija, jie pažino mūsų tautos kultūrą ir kasdienį gyvenimą.

Tarptautinių mainų programa skatina bendradarbiavimą, drąsą atskleisti bei įgyvendinti savo ir kitų idėjas, išklausyti vieni kitus, lavina užsienio kalbos įgūdžius.

Linkime sėkmės tarptautinių mainų naujos grupės nariams, gruodžio mėnesį vyksiantiems į Bukstehudę paminėti gražaus jubiliejaus. Ir, kaip sakė svečias H. Hausmann, tegu mūsų draugystė gyvuos dar ilgai.