Pirmojoje „Pamario šokių pynėje“ sukosi per 200 šokėjų

sokiu pyneŠilutės rajonas garsėja savo dideliu būriu šokių kolektyvų ir yra kone gausiausiai atstovaujamas rajonas respublikinėse dainų šventėse.

Todėl Žibų pradinės mokyklos choreografijos mokytojai Alinai Urbonienei ir Vainuto gimnazijos choreografijos mokytojai Linai Šaulytei kilo mintis surengti viso rajono mokyklų šokių kolektyvų konkursinį festivalį „Pamario šokių pynė“. Juk smagu į kitus kolektyvus pažiūrėti ir savo šokius parodyti.

Pirmą kartą organizuoto festivalio pirmoje dalyje šoko liaudiškų šokių grupės, antroje – kitų šokių stilių kolektyvai. Vaikų pasirodymai buvo skirtingi: matėme neformaliojo ugdymo veiklos rezultatus, sukurtus įdomius, išsiskiriančius pasirodymus. Džiugino mokytojų ir vaikų pastangos atrodyti kuo gražiau.

Konkurse dalyvavo daugiau kaip 200 šokėjų iš įvairių mokyklų: keturios šokių grupės iš Vainuto gimnazijos (vadovė L.Šaulytė), trys grupės iš Žibų pradinės mokyklos (vadovės R.Stoškuvienė ir A.Urbonienė), po dvi šokių grupes iš Vydūno gimnazijos (vad. L.Šaulytė) ir Kintų pagrindinės mokyklos (vad. Judita Jakienė), po vieną grupę iš Pamario pagrindinės (vad. Rita Kurpeikytė), M.Jankaus pagrindinės (vadovė Daiva Audra Preikšienė), Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos (vad. Judita Jakienė), Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio (vad. Virginija Šiaudvytienė). Juos atvyko palaikyti draugai, tėveliai, mokyklų vadovai.

Renginio vedėjai džiugino gražiu scenarijumi ir užbaigė konkursą jausmingu šokiu.

Konkursinio festivalio dalyviai buvo apdovanoti I, II arba III laipsnio diplomais.

Šilutės meras Vytautas Laurinaitis palinkėjo, kad šis renginys taptų tradicinis. Šilutės Žibų pradinės mokyklos direktorė Elena Šarkienė dėkojo kolektyvų vadovams už puikų mokinių paruošimą. Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Algis Bekeris ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė pasidžiaugė renginiu ir kolektyvų pasirodymais, apdovanojo juos renginio statulėlėmis ir šakočiais.

Renginį parėmė ir prizus įsteigė Šilutės rajono savivaldybė, Švietimo skyrius, Reginos Jurjonienės įmonė gėlių salonas „Sanpaulija“, soliariumų studija „Mega sun“.

Tokie konkursiniai festivaliai skatina vaikus ir jų vadovus stengtis siekti kuo geresnių rezultatų. Tikimasi, jog ir ateityje bus organizuojami tokie konkursai, džiuginantys vaikus, jų tėvelius ir mokytojus.