Pirmokams – kelialapis į biblioteką

saugu pirmokai_bibliotekojeNe paslaptis – knygos turi paslaptingas nematomas dureles, kurias atvėrus patenki į nuostabų vaizduotės pasaulį. Reikia išmokti skaityti, kad atvertum tas stebuklingas dureles, ir tuomet galėsi drąsiai leistis į nuostabų knygų pasaulį.

Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja B.Kaminskiene buvo pakviesti į F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filialą.

Bibliotekininkė Regina Juškienė būsimiesiems knygų draugams papasakojo, kaip elgtis ir ką galima veikti bibliotekoje, parodė, kur sudėtos mažiesiems skirtos knygos. Būsimieji skaitytojai buvo supažindinti su knygelių paėmimo ir grąžinimo tvarka, o atėję į biblioteką pažadėjo elgtis gražiai: nebėgioti, nekalbėti garsiai, netrukdyti kitiems skaitytojams. Pirmokai pasižadėjo saugoti ir mylėti knygeles, į biblioteką grąžinti švarias ir nesuplėšytas.

Bibliotekininkė pasiūlė vaikams nupiešti piešinį, ant jo užrašyti savo vardą ir pažadėjo paruošti šių piešinių parodą bibliotekoje.

Susitikimui baigiantis bibliotekininkė pirmokus apdovanojo knygos skirtuku, saldžia dovana ir įteikė skaitytojo pažymėjimus.

Gavę šiuos kelialapius į biblioteką, vaikai atsisveikino kaip tikrieji bibliotekos skaitytojai.

alt