Pirmokėlių pažintis su biblioteka

20160420 100410Pirmokėliai su biblioteka susipažįstą džiugioje ir spalvingoje šventėje, kuri dažniausiai organizuojama prasidėjus antrajam pusmečiui, kai vaikai išmokę abėcėlę jau pradeda skaityti savarankiškai.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filiale pirmokų pažintis su biblioteka prasidėjo spektakliuku, neformaliojo vaikų švietimo teatro būrelis „Pasakų gaudyklė“, kuriai vadovauja Aušra Judeikienė, dovanojo Vytautės Žilinskaitės „Žiogą stiklinėje“. Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos moksleiviai: A. Banackas, E. Čeledinaitė, D. Šilas, O. Milinauskas, A. Milinauskas, L. Kolberkytė trumpam buvo persikūniję į pasakos personažus, kad patiems mažiausiems mokyklos moksleiviams, dovanotų nepamirštamų akimirkų puokštę.

Po to bibliotekinė R. Juškienė pirmokams papasakojo apie bibliotekos skaitytojo teises ir pareigas, skaitytojo pažymėjimą.

Tą dieną vaikai sužinojo, kad biblioteka – ne tik knygos, bet ir žaisloteka, skaitykla, interneto prieiga ir vieta, kurioje vyksta daug ir įdomių susitikimų.

Pasirinkę knygučių, su dideliu šriftu, kurios padės geriau išmokti skaityti, maloniai praleidę valandą trukusią pažintį su biblioteka, praturtėję žiniomis ir naujais potyriais, mažieji pasižadėjo kuo dažniau užsukti į biblioteką.