Pirmosios iškilmės – Vainuto gimnazijoje

vainuto gimnazija 1pŠiemet pirmieji rajone mokslo metus pradėjo vainutiškiai – sekmadienį surengė Vainuto gimnazijos atidarymo iškilmes. Tai – penktoji gimnazija Šilutės rajone, kuri ugdys daugiau kaip 300 vaikų ir jaunuolių iš Vainuto ir aplinkinių kaimų.

Pasak gimnazijos direktoriaus Antano Joniko, profesionali ir vieninga 34-ių pedagogų komanda gyvenimui ruoš visą plačios apylinkės jaunimą – nuo 3 iki 19 metų.

Iš viso šį rudenį į rajono mokyklas bei darželius susirinks apie 6100 mokinių ir apie 1000 darželinukų.

„Vasaros pradžioje, išlydėdami 54-osios laidos abiturientus, paskutinį kartą nuleidome Vainuto vidurinės mokyklos vėliavą. Dabar ji bus saugoma mokyklos muziejuje. Šiandien keliame ką tik pašventintą Vainuto gimnazijos vėliavą ir pradėsime naują Vainuto istorijos puslapį, nes pasiekėme ilgai brandintą tikslą – suteikti mūsų vaikams gimnazinį išsilavinimą“, – gimnazijos atidarymo šventėje sakė direktorius A.Jonikas.

Tikriausiai visi vainutiškiai ir dauguma aplinkinių kaimų gyventojų susirinko į šias iškilmes, nes šventinė eisena nusidriekė nuo bažnyčios iki pat gimnazijos. 17 pirmokėlių saugiai jautėsi už abiejų rankučių vedami 30-ies abiturientų.

Šios trys klasės neabejotinai įeis ne tik į gimnazijos, bet ir į miestelio istoriją: pirmuosius gimnazijos pirmokus ugdys mokytoja Irena Šeperienė, dvi dvyliktokų klasės, vadovaujamos mokytojų Virginijos Ryliškienės ir Vinco Žąsyčio, bus ne tik 55-oji Vainuto mokyklos laida, bet ir pirmoji Vainuto gimnazijos laida.vainuto gimanzija vadovai

Kai aukštybėse suplazdėjo abiturientų pakeltos gimnazijos ir Lietuvos vėliavos, nemažas būrys talkininkų, padėjusių mokyklai 8-erius metus kryptingai siekti gimnazijos statuso, atidengė dar vieną gimnazijos puošmeną: fasadą papuošusį didžiulį užrašą „Vainuto gimnazija“.

Įspūdingas užrašas – Savivaldybės dovana vainutiškiams. O prie bendro tikslo prisidėjo ir visa mokyklos bendruomenė – administracija, mokytojai, techninis personalas, mokiniai ir jų tėveliai, seniūnija, parapija, visos seniūnijos kaimų bendruomenės, vietos ir Šilutės verslininkai, rajono Tarybos nariai. Visiems jiems buvo patikėta atidengti minėtą užrašą.

Gimnazijos direktorius A.Jonikas, jo pavaduotojai Vytautas Laurinaitis ir Laima Barakauskienė, padedami svečių – rajono merės Daivos Žebelienės, Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio ir kitų – įteikė daug padėkos raštų mokiniams, garsinusiems mokyklos vardą praėjusiais metais: olimpiadų, konkursų, sporto varžybų laimėtojams, aktyviems visuomenininkams. A.Jonikas pabrėžė, kad kasmet Vainuto abiturientai džiugina gerais brandos egzaminų rezultatais, didelė jų dalis sėkmingai studijuoja aukštosiose mokyklose.

Už ypatingą bendrystę, vieningumą, pasiryžimą žingsnis po žingsnio siekti užsibrėžto tikslo vainutiškius ir jų bendraminčius gyrė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovės Birutė Banevičienė ir Genovaitė Butkienė, tarusios lemiamą žodį ministerijoje suteikiant Vainuto mokyklai gimnazijos statusą. „Jūsų veikla įvertinta aukščiausiu balu, palyginti su kitomis šalies gimnazijomis. Ji – pati pačiausia gimnazija, tikra bendruomeninė mokykla, dovanosianti jūsų vaikams ne tik žinias, bet ir didžiulę pedagogų meilę“, – perduodama ministerijos sveikinimus ir dovanas sakė B.Banevičienė.

Direktorius pasidžiaugė, kad mokinių skaičius nuo praėjusių mokslo metų nesumažėjo – ir dabar gimnazijoje mokysis apie 300 mokinių (16 klasių komplektų), nuo Naujųjų metų po gimnazijos stogu tilps ir darželinukų grupė, veiks Šilutės sporto mokyklos klasė. Jau rugsėjo pabaigoje tikimasi baigti gimnazijos stadiono atnaujinimo darbus. Tad sąlygos lavinti vaikus nuolat gerėja.
vainuto gimazija vaikai
A.Jonikui antrino rajono Tarybos nariai Steponas Kazlauskas ir Algirdas Gečas. Statybinės įmonės „Žibai“ vadovas S.Kazlauskas suintrigavo šventės dalyvius, sakydamas, kad naująją gimnazijos iškabą netrukus teks nuimti, nes planuojama mokyklos pastatą „pervilkti nauju sijonu“. „Mokyklą apšiltinsime, perdažysime ir vėl užrašą užkabinsime. Į tokią gimnaziją sugužės dar daugiau jaunimo iš visos apylinkės ir net iš Tauragės“, – žadėjo S.Kazlauskas, su A.Geču dovanodami naujajai gimnazijai didžiulį žvakių žibintą – saugumo ir ramybės simbolį.

Sveikinimus gimnaziją sukūrusiems mokytojams ir mokiniams pardavė Gorainių, Bikavėnų, Balčių bendruomenių atstovės Salomėja Pakalnienė, Sigita Ežerinskienė, Kristina Užpelkienė, Vainuto „Gerumo namų“ vadovė Anelė Lileikienė. Dėkodamas už visapusę paramą, gimnazijos direktorius A.Jonikas joms, kaip ir kitiems svečiams, padovanojo suvenyrines gimnazijos emblemas.

Pirmokėliai jaudindamiesi pirmą kartą visai gimnazijai deklamavo eilėraštukus, abiturientai savajai mokyklai skyrė dainą. Nuo ryto per visą miestelį nuskambėjęs mokyklinis varpelis dar kartą suskambo ir išsivedė mokinius į gimnazijos klases.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje:

joomplu:9875