Planuojama atnaujinti istorinę skulptūrą „Pūga“

Paminklas „Pūga“ atkartoja per gūdžią pūgą pas gimdyvę skubančios medikės žygdarbį.

Vyresni Šilutės rajono gyventojai tikrai mena istoriją apie pūgoje užpustytą felčerę, kurios žygdarbiui įprasminti 1987-aisiais buvo pastatytas paminklas priešais Šilutės ligoninę. Praėjus daugiau kaip 30 metų paminklas išliko nepakitęs, tačiau granito plokštelėmis apkaltas skulptūros pamatas apgriuvo ir jau tikrai nepuošia gydymo įstaigos teritorijos. Šiandien jis aptvertas juosta.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis pasidalino planais, kaip bus atnaujintas šis mūsų kraštui reikšmingas paminklas.

Plokštėmis apkaltas paminklo pamatas jau smarkiai
apgriuvo.

„Teko bendrauti su skulptoriumi, nes sumanius atnaujinti skulptūrą norėjosi ir autoriaus sutikimo. Įdomu tai, kad toks gražus ir prasmingas paminklas nėra įtrauktas į Paminklų registrą. Nuo jo pastatymo praėjo jau 34 metai ir Pamario krašto oras ir laikas padarė savo: paminklas išliko gražus, tačiau pjedestalas, kuris buvo pastatytas ant statybinių blokų ir aplipdytas granito plokštėmis, jau byra. Tad norime jį sutvarkyti, – kalbėjo V. Šileikis, kuris viliasi, kad prie paminklo atnaujinimo geranoriškai prisidės ne tik Šilutės rajono organizacijos, bet ir Pagėgių krašto.

Anot V. Šileikio, tokių reikšmingų paminklų rajone nėra daug, o ši skulptūra byloja apie begalinį žmogaus pasiaukojimą. Šiuo metu dar reikia įvertinti, kiek gali kainuoti visi atnaujinimo darbai. Artimiausiu metu vyr. gydytojas susitiks ir su darbų vertintojais. „Kai paaiškės daugiau detalių, darbus ir pradėsime“, – sako jis.

Priminsime, kad šis paminklas skirtas medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, eidama pas gimdyvę, 1982-ųjų sausio 6 d. pūgoje žuvo. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla.

Z. Petraitienė buvo kilusi iš neturtingos Šilutės rajono gyventojų šeimos, dirbo pradinių klasių mokytoja. 1956 m. ji baigė vakarinę medicinos felčerių – akušerių mokyklą. Dirbo Ramučių kaime felčerių – akušerių punkto vedėja, o po 8 metų atvažiavo į Natkiškius (Pagėgių sav.) vadovauti ambulatorijai.