Plaukikai mariose kovojo su varžovais, vėju, bangomis ir savimi

Liepos 12 d. aukštose Kuršių marių bangose kovoti su varžovais, vėju ir pačiu savimi ryžosi kelios dešimtys plaukikų, išmėginusių jėgas tradiciniame Kuršių marių plaukimo maratone. Lenktynės vyko 10, 5 bei 2 km distancijomis.

Tradicinį Kuršių marių plaukimo maratoną pakoregavo oro sąlygos, šeštadieniui numatytas plaukimas buvo nukeltas į sekmadienį. Bet… nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

Sinoptikai buvo teisūs – šeštadienį oras buvo netinkamas varžyboms – pūtė stiprus vėjas, marios buvo tiesiog baltos nuo lūžtančių bangų. Net nekursavo reisiniai laivai. Bet buvo viltis, kad kitą rytą vėjas kelioms valandoms nurims.

Iš viso 10 km nuotolį ryžosi įveikti 14 plaukikų. Kuršių marių plaukimo maratone triumfavo broliai Edgaras ir Artūras Šturos iš Vilniaus. Pasiekti du rekordai, o 72 metų marijampoliečiui Antanui Guogai tai buvo jau 98-asis plaukimo maratonas atvirame vandenyje.

5 km ir 10 km distancijas nutarusiems įveikti plaukikams sekmadienis prasidėjo labai anksti. Jau 5 val. 15 min. jie sėdėjo prie pusryčių stalo, o netrukus lipo į laivą „Ventainė“, kuriuo iš Kintų pusantros valandos keliavo į starto vietą.

„Šioje kelionėje tvyrojo ypatinga atmosfera. Per tą pusantros valandos varžovai tampa viena komanda, siekiančia to paties tikslo. Visi dalijosi patirtimi, kaip geriau kovoti su bangomis, kokiais tepalais pasitepti, kad nenutrintų kostiumas ar raumenys nepervargtų. Kalbėjomės, kaip kas įveikia alkio iššūkius, raumenų skausmus“, – pasakojo A. A. Juodeška. Anot Kauno plaukimo federacijos prezidento, pirmame distancijos penktadalyje marios buvo pakankamai ramios, nes nuo vėjo saugojo kopos. Po to plaukikams teko galynėtis su metro ir aukštesnėmis bangomis.

Iš kurėno „Kuršis“ į marių vandenį Lydumo rage anksti ryte įšokusių sportininkų pastangas po daugiau nei 2 valandų Kintuose vainikavo net du rekordiniai rezultatai ilgiausioje, 10 km distancijoje, sirgalių sveikinimai ir šventė krante. Lenktynės vyko ir 5 km bei 2 km distancijomis. Greičiausiai – per 2 val. 7 min. 30,3 sek. – grybšniais 10 km nuo vieno Kuršių marių kranto iki kito atmatavęs 32-ejų vilnietis E. Štura tapo ne tik maratono nugalėtoju – taip greit šio nuotolio nebuvo įveikęs nė vienas Lietuvos sportininkas. Be to, pasaulio veteranų čempionas E. Štura iškovojo pagrindinį Kuršių marių maratonų serijos trofėjų – „Super Grand Prix“. Jis buvo greičiausias ir dviejuose ankstesniuose etapuose – birželio 20 d. 5 km lenktynėse Šveicarijos tvenkinyje Jonavos rajone ir 4 km nuotolyje liepos 6 d. Lampėdžių ežere Kaune.

Geriausiai su šiuo iššūkiu susidorojo tie, kas pagavo bangų ir vėjo ritmą. „Plaukdamas tiesiog neturi trukdyti vėjui ir bangai nešti tave. Ir jei pagauni ritmą, plauki greitai. Geriausiai tai padaręs E. Štura po finišo sakė, kad galėtų dar tiek pat nuplaukti“, – teigė A. A. Juodeška.