Po 28 metų pertraukos rajono čempionės – Sporto mokyklos komandos

rajono krepsinio pirmenybes I lygos cempionai fŠeštadienį Šilutės krepšinio salėje vyko puiki krepšinio šventė – Šilutės rajono krepšinio pirmenybių finalai Usėnų Dieduko taurei laimėti.

II lygos čempione tapo Šilutės sporto mokyklos (SM-2) komanda (1998 m. gimę krepšininkai, treneris Petras Jonikas), o I lygoje pergalę išplėšė ir didžiąją Usėnų Dieduko taurę laimėjo Sporto mokyklos auklėtiniai – SM-1 komanda (1997 m. gimę krepšininkai, treneris Kęstutis Šernius).

Ne tik treneriai džiaugėsi šiomis pergalėmis, bet ir visa Sporto mokykla, nes rajono pirmenybių čempionų titulo teko laukti net 28 metus!

Buvę čempionai dabar – treneriai

Lygiai prieš 28 metus Šilutės rajono pirmenybėse pirmąją vietą buvo iškovoję Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, tarp kurių buvo ir Petras Jonikas. Šiemet jo vadovaujama komanda SM-2 iškovojo pirmąją vietą II lygoje.

Prieš 28 metus už Sporto mokyklą žaidė ir žinomas Šilutės krepšininkas Laimis Ulevičius, o jo sūnus Tauras Ulevičius šiemet žaidė už SM-1 komandą, iškovojusią pirmąją vietą I lygoje.

II lygos lyderių kovos

Po beveik du mėnesius trukusių krepšinio kovų paaiškėjo, kad II lygoje dėl trečiosios vietos varžysis Vilkyčių „Germanika“ ir  Šilutės „Amberis“, o dėl pirmosios vietos – dvi Šilutės sporto mokyklos komandos – SM-2 (gimę 1998 m.) ir SM-3 (gimę 1999 m.).
Bronzos medaliais ir taure džiaugėsi „Germanikos“ krepšininkai (M.Lelionis, M.Sruogis, A.Zečius, L.Čėsna, D.Šveistys, R.Baltuonis, T.Šmitas, N.Griauslys, R.Dočys, L.Žitkus ir R.Briliovas), nugalėję varžovus rezultatu 79:66.rajono krepsinio pirmenybes II lygos cempionai SM2

Finalinė kova tarp dviejų Šilutės sporto mokyklos komandų buvo labai įdomi. Pirmasis kėlinys baigėsi vos vieno taško skirtumu. Antrasis kėlinys sėkmingesnis buvo P.Joniko vadovaujamai komandai SM-2, ji išsiveržė į priekį didele persvara – 44:27. Metais jaunesni SM-3 krepšininkais stengėsi pasivyti varžovus, bet taip ir nepavyko. Rezultatu 79:72 pergale džiaugėsi SM-2 komanda. Jai atiteko ne tik II lygos čempionų medaliai ir taurė, bet ir Usėnų Dieduko draugų įsteigtas piniginis prizas – 100 eurų.

Kova dėl Didžiosios Dieduko taurės

Kad I lygos čempionai pakeltų į viršų pereinamąją Usėno Dieduko taurę, reikėjo nueiti nelengvą kelią.

I lygos varžybose kovoja stipriausios rajono krepšinio komandos. Finaluose dėl trečiosios vietos kovojo „Fen Team“ ir „Pilupis“. Rezultatu 69:90 pranašesnis buvo „Pilupis“ (L.Petkevičius, M.Lileikis, A.Petraitis, L.Ulevičius, M.Jonikas, P.Dainys, G.Bartkus, R.Petkevičius, E.Žalpys ir S.Januškis).

Finalinę kovą dėl aukso medalių ir Didžiosios Dieduko taurės pasiekė „SM-1“ ir „Juknaičių“ komandos. Abi jos buvo vertos čempionų vardo. Bet po pralaimėjimo rezultatu 95:88 juknaitiškiams teko atsisveikinti su taure, kurią jie buvo laimėję dvejus metus iš eilės. Dabar ja metus džiaugsis Šilutės SM-1 komanda, vadovaujama Kęstučio Šerniaus, ir sieks čempionų vardą apginti ir kitais metais. Dar komanda  pamaloninta 200 eurų prizu.

Čempionų komandoje žaidė T.Ulevičius, H.Vengalis, L.Kuršelis, E.Kurlinkus, A.Grygelis, L.Petrošius, L.Stonkus, K.Blaževičius ir G.Galinauskas. Rezultatyviausi komandoje buvo L.Stonkus, pelnęs 21 tašką, ir T.Ulevičius, pelnęs 20 taškų.

II vietos laimėtojų „Juknaičių“ komandoje žaidė: I.Giedraitis, K.Macijauskas, O.Paliulis, D.Norvilas, A.Kuncaitis, A.Čiulkovas, R.Šmitas, R.Kasparavičius, D.Zemliauskas, A.Misius ir komandos vadovas V.Petraitis. Rezultatyviausi buvo K.Macijauskas – 29 taškai ir D.Zemliauskas – 21 taškas.

Rungtynių pertraukose vyko baudų bei tritaškių mėtymo konkursai. Baudas taikliausiai mėtė A.Grygelis, o geriausio snaiperio vardą iškovojo I.Pavilonis.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!