Po 7 metų pertraukos Šilutėje atgijo konkursas „Pamario talentai”

Vasario 23-iąją, po 7 metų pertraukos, Šilutės kultūros ir pramogų centre vėl muzikos garsais ir plojimais sprogdino salę sugrįžęs itin populiarus buvęs koncertas-konkursas „Pamario talentai‘8“. Dalyvių gausa ir noras pasidalinti savo talentu parodė, jog mūsų krašte ir kaimyniniuose rajonuose užaugo nauja talentinga ir muzikali karta, kurios atstovai, stoję į sceną, parodė pačius geriausius savo gebėjimus.

Atgaivinti tradicinį ir populiarų renginį ėmėsi jo pirmtakų idėjos autorius, organizatorius, muzikantas, muzikos mokytojas Vygantas Stoškus. Anot jo, be didžiulės rėmėjų pagalbos ir aktyviai atsiliepusių dalyvių tiek iš mūsų rajono, tiek ir iš kaimyninių, tokios sėkmės nebūtų sulaukta. V. Stoškus prisipažino, kad praėjus Covid-19 pandemijos bangai jis sulaukė nemažai raginimų iš pažįstamų ir kolegų, jog vertėtų atgaivinti šį konkursą. Ir nutarė: kodėl gi ne?

Taigi, vėl atgijusiame konkurse varžėsi net 25 dainuojantys, grojantys, šokantys atlikėjai, grupės iš Klaipėdos, Šilutės, Tauragės, Kretingos, Palangos, Gargždų, Skuodo, Nidos miestų ir miestelių. Kelias valandas trukusio renginio metu ir pilnutėlėje žiūrovų salėje iki paskutinės akimirkos buvo sunku atspėti, kam gi šiemet atiteks didysis nugalėtojo prizas. Juolab, kad žiūrovai galėjo pasigrožėti ne tik pačių dalyvių parengtais specialiai konkursui pasirodymais, bet ir kai kurie komisijos nariai padovanojo po savo atliekamą kūrinį.

Dalyvius vertino profesionalų komanda: ilgametis komisijos pirmininkas Rytis Kostiuška, muzikantas Egidijus Jovaiša, atlikėjai Lukas Karalius, „Baltasis kiras“, pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario Brass“ vadovas Gražvydas Raila, dainininkai Ruslanas Kirilkinas, Valdas Lacko, Aya Nova (Anastasija Kvitchata), gyvo garso grupė „BeU“.

Galiausiai, po kelias valandas trukusių pasirodymų, paaiškėjo kam atiteko prizinės vietos bei simpatijos, tuo pačiu išdalinta ir gausybė įvairių prizų.

„Grand prix“ ir 500 Eur piniginis čekis, kurį įsteigė Šilutės kredito unija, atiteko palangiškei dainininkei Mėtai (15 m.). Ji – tarptautinių ir respublikinių konkursų nugalėtoja, televizijos projektų dalyvė. I vieta apdovanota vainutiškė Gintarė Muraulaitė; II vieta – grupė „Sankaba“. Žiūrovų simpatijas iškovojo šokių grupė „Salūnas“ (vadovė Reminta Stoškuvienė), „Geriausia grupe“ pripažinta Gargždų muzikos mokyklos grupė „Soloja“, „Stilingiausiųjų“ nominacija atiteko šeimyniniam šilutiškių duetui – Artūrui ir jo dukrai Godai Džalagonijoms.  „Charizmatiškiausia atlikėja“ pripažinta Šilalės kultūros centro vaikų vokalo studijos solistė Sofia Merkelytė (4 m.).

Dalindamasis įspūdžiais organizatorius V. Stoškus neslėpė džiugesio, kad iš didelės dalyvių gausos jau pradėti registruoti pasirodymai kitų metų konkursui. Taip pat jis pasidžiaugė ir dosniais rėmėjais, kurie pažėrė įspūdingų prizų – kelionę į Berlyną, skrydį virš Pamario krašto ir t.t.

Anot organizatoriaus, kad konkursas galėtų atgyti ir vėl garsinti pamario kraštą, didele dalimi prisidėjo ir padėkos verti Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojų komanda, UAB „Šarūno reklama“, Mindaugas Gestautas ir Šilutės rajono savivaldybės administracija bei kiti rėmėjai.