Po Ispanijos dangumi suplevėsavo „Žvaigždūnės“ atvežta Lietuvos vėliava

zvaigzdune ispanija„Pagaliau svajonė išsipildė“, – svajingai sako šokių klubo „Žvaigždūnė“ vadovė Loreta Stanelienė, su „Šilutės naujienomis“ dalindamasi kelionės į Ispaniją įspūdžiais.

Birželio 26 – liepos 1 dienomis vienas garsiausių Šilutės miesto šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“ pirmą kartą lankėsi Ispanijoje bei dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Po Ispanijos dangumi“ („Under the Spanish sky“). 30 šokėjų (grupės „Dorado“, „Ija“, „Vela“) lydėjusios vadovės L.Stanelienė ir Gintarė Stanelytė sako, kad ši kelionė buvo ne tik galimybė pasirodyti labai dideliame festivalyje, bet ir didžiulė patirtis.

„Ši kelionė – didelė mokykla. Šokėjos gavo papildomos motyvacijos mokytis kalbų, praplėtė geografijos ir istorijos žinias. Taip pat jos ugdė gero bendravimo kolektyve įpročius, turėjo išmokti bendrai atlaikyti kelionės sunkumus“, – sako L.Stanelienė.

Vienintelės – iš Lietuvos

„Po Ispanijos dangumi“ – kasmet Ispanijoje rengiamas tarptautinis choreografijos, dainų, muzikos, teatro, dailės, fotografijos ir cirko festivalis. Jis vyksta labiausiai lankomoje tos šalies Kosta Bravos pakrantėje, populiariausiame jaunimo kurorte Lloret de Mar, kuris nutolęs 60 km nuo Barselonos ir apie 100 km – nuo Prancūzijos.    Viešnagės tolimoje šalyje metu „Žvaigždūnės“ šokėjų laukė ilgos repeticijos su festivalio renginių organzatoriais, koncertai, fotosesijos prie jūros, po atviru dangumi. Taip pat šilutiškės galėjo ne tik stebėti, kaip ispanai šoka savo tradicinį šokį „Flamenko“, bet ir pačios jo pasimokyti.

„Buvome vienintelis kolektyvas iš Lietuvos. Kiti festivalio dalyviai – ispanai, gruzinai, iraniečiai“, – sako vadovė Loreta.

„Žvaigždūnės“ šokėjos Ispanijoje susirado daug draugų, ypač artimas ryšys užsimezgė su Gruzijos atstovais.

Vadovės džiaugiasi, kad šokėjoms pavyko parodyti ne tik Ispanijos kurortą, bet ir supažindinti jas su ispaniškomis pramogomis, renginiais bei kitomis linksmybėmis. Šilutiškės apsilankė ir viename didžiausių Kosta Bravos vandens parke „Water Planet“, pabuvojo senoviniame mieste Tossa De Mar, kur dabar dar stovi XIII a. pilis.
zvaigzdune ispanija veliava
Brangu, bet verta

„Džiaugiamės, kad Ispanijoje visi žino, kas yra Lietuva. Mums nebereikėjo niekam aiškinti, kad pasaulyje yra tokia šalis“, – pripažįsta Loreta.

„Žvaigždūnės“ šokėjos Ispanijoje sulaukė didelio pripažinimo. Festivalio metu, kai buvo surengtas pagrindinis – gala – koncertas, jos turėjo progą parodyti pačius geriausius savo numerius.

Vėliau vadovėms miesto savivaldybės meras įteikė padėkos raštą, kurį kolektyvas parvežė į Šilutę ir perdavė mūsų merui Vytautui Laurinaičiui.

Už išsvajotą ir išsipildžiusią galimybę dalyvauti Ispanijos festivalyje vadovės labai dėkingos tėveliams bei rajono Savivaldybei – jie finansavo šią gana brangią viešnagę.

Nors kelionė pareikalavo nemažai ir fizinių jėgų, tačiau „Žvaigždūnės“ vadovės ir šokėjos sako, jog norėtų ne kartą dalyvauti tokiame festivalyje.jaunimo banga spaudos remimo fondo