Po pirminės pergalės apsvaigę politikai sutarė derėtis blaivia galva

valdancioji koalicijaBriedis dar miške ir nenušautas, tačiau grobio dalybos jau pamažu pajudėjo. Nors trijų opozicinių partijų lyderiai, pasiryžę sudaryti valdančiąją koaliciją, viešai skelbia, kad pirmiausia derins programas ir idėjas, užkulisiuose jie jau pradėjo atsargiai skirstyti premjero, Seimo pirmininko ir ministrų kėdes. Beje, „darbiečių”, socialdemokratų ir „tvarkiečių” vadovų pokalbiuose sutarta derėtis tik blaivia galva, nes kai kurie aukšti partijų veikėjai pirmosiomis dienomis po rinkimų šventė pernelyg audringai ir taip šiek tiek komplikavo politinius procesus, rašo „Lietuvos rytas“.

Taip pagrindinės partijos elgiasi laukdamos antrojo Seimo rinkimų turo, kuris galutinai nulems, kokių spalvų koalicija valdys Lietuvą artimiausius ketverius metus.

Rankų dar nenuleido ir valdantieji konservatoriai su liberalais. Nors kai kurie šių partijų vadovai pripažįsta, kad greičiausiai gali tekti trauktis į opoziciją, sėkmingai susiklosčius antrajam rinkimų turui jie neatmeta galimybės pakovoti dėl būsimos valdžios į savo pusę persivilioję ką nors iš dabartinio opozicinio trejeto.

Akivaizdu, kad galutinę didžiųjų partijų rikiuotę nulems tebesitęsianti kova vienmandatėse apygardose.

Antrajame LR Seimo rinkimų ture spalio 28 d. vienmandatėje Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje susikaus partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovas Kęstas Komskis ir socialdemokratas Artūras Skardžius. Šilalės – Šilutės rinkimų apygardoje – „tvarkietis” Remigijus Žemaitaitis su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovu Jonu Gudausku.

elta