Po Šilutės seniūnijos langais – gėlių drugelis

drugelis DSC 0108Šiemet Šilutė, kaip niekad anksčiau, žydi. Įrengti nauji gėlynai, pasodinta įvairesnių gėlių.

Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, ankstesniais metais pavasariniam apželdinimui būdavo skiriama apie 15 tūkstančių litų, o šiemet ši suma gali siekti 25-27 tūkstančius litų (kol kas visos sąnaudos dar nesuskaičiuotos).

Miesto gėlynais rūpinasi UAB „Šilutės komunalininkas“ apželdinimo meistrė Danutė Meškienė. Ji sako, jog kasmet suka galvą, kaip įdomiau papuošti miestą. Šiemet tam atsidaro daugiau galimybių.

Meistrė D.Meškienė miesto gėlynais rūpinasi jau dešimtmetį. Visus gėlynų želdinimo darbus ji atlieka kartu su 12 įmonės gatvių drugelis DSC 0180prižiūrėtojų. Pasak meistrės, ir „Šilutės komunalininkas“, ir seniūnija norėtų, kad miestas skęstų gėlėse, tačiau fantaziją riboja lėšos.

Jau keleri metai miestą puošia 4 gėlių piramidės, kurios stovi prie Savivaldybės ir Vydūno skvero. Šiemet prieš miesto šventę mieste išdėliota dar 16 naujų didesnių ir mažesnių vazonų su gėlėmis.

Iš viso šiemet vazonuose ir grunte pasodinta 7000 surfinijų, gerberų, nemezijų, begonijų, frezijų, lobuliarijų, pelargonijų daigų. Tenka apgailestauti, kad miestą puošiančios gėlės yra vagiamos.

Džiugu, kad vis daugiau žmonių ir įmonių savo teritorijas puošia gėlėmis patys.

Šiemet Šilutės gimtadienio proga UAB „Šilutės komunalininkas“ miestui padovanojo gėlių drugelį.

drugelis DSC 0188Idėja patupdyti gėlių drugelį po Šilutės seniūnijos langais kilo seniūno pavaduotojui Algimantui Ivanauskui. D.Meškienė su bendrovės auksarankiais šaltkalviais pagal A.Ivanausko patarimus pagamino drugelio formą, kurioje įsodino gėles.

Gėlių drugelis prie seniūnijos žydės trimis spalvomis: daugiausia bus baltos spalvos, kurią suteiks apie 500 smulkiažiedžių begonijų (ledinukių) sodinukai, dar apie 100 gaurių ir margalapių žydės geltona ir rožine spalvomis.

Pasak D.Meškienės, kiekvieną pavasarį gėlių kompozicijas ji planuoja iš naujo ir mielai dėl naujų gėlynų pasitartų su išmanančiais gėlininkais, Šilutės gražinimo draugijos nariais.