Po skaudžių pralaimėjimų – vėl pergalės skonis

evaldas dziaugys2Paskutines lapkričio Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes „Šilutės“ ekipa žaidė išvykoje su Jonavos „Sintek-Jonava“ krepšininkais. Šeimininkai jau nuo pirmųjų kėlinio minučių rodė savo valdžią namų aikštelėje ir tą valdžią išsaugojo iki rungtynių pabaigos 96:76. Naudingiausiu lapkričio mėnesio NKL krepšininku tapo „Šilutės“ puolėjas, 22-ejų metų 196 cm ūgio Evaldas Džiaugys.

Gruodžio mėnesį šilutiškiai pradėjo pergale: šeštadienį sužaistose rungtynėse su Tauragės krepšinio komanda, šilutiškiai sužaidė užtikrintai trečiąjį kėlinį ir palaužė varžovus pergale – 82:78!
Laimono Eglinsko vadovaujama „Šilutė“ šiuo metu turi 8 pergales ir 9 pralaimėjimus ir dalinasi 8-10 vietas su dar dviem komandomis.

Ilgas laikas be pergalių

Lapkričio 30-ąją šilutiškiai išvyko į Jonavą pas „Sintek-Jonava“ ekipą. Aikštelėje susitiko dvi komandos, kurios jau dvi savaites nejautė pergalės skonio, tad abi buvo ištroškusios tai pajusti. Rungtynes šeimininkai pradėjo rezultatyvių atakų serija ir vis galingu tempu tolo nuo mūsiškių (17:2). Pirmame kėlinyje „Šilutei“ sunkiai sekėsi stabdyti varžovų tolimus metimus, šeimininkai realizavo net 6 tritaškius ir susikrovė 18 taškų persvarą (30:12).

Antrajame kėlinyje jonaviškių tempas sumažėjo ir tai buvo puiki proga šilutiškiams priartėti prie varžovų (41:29). Kiek vėliau šeimininkai, vedami Ryčio Juknevičiaus vėl nutolo nuo mūsiškių (46:35).

Po ilgosios pertraukos komandoms grįžus į aikštę, Jonavos klubas pakartojo pirmojo kėlinio scenarijų ir dar viena atakų serija krovėsi didesnį pranašumą (59:41). L. Eglinsko auklėtiniai vis stengėsi neatsilikti, bet tądien rungtynėms pasibaigus taip laukta pergalė atiteko „Sintek-Jonava“ komandai, rezultatu 96:76.
„Šilutės“ komandoje rezultatyviausias tądien buvo komandos kapitonas Evaldas Džiaugys, pelnęs 16 taškų savo komandai. Jis taip pat tapo naudingiausiu lapkričio mėnesio Nacionalinės krepšinio lygos krepšininku. Žaidėjas lapkritį vidutiniškai per 34 minutes fiksavo 18,6 taško, 7,8 atkovoto kamuolio, 3,6 rezultatyvaus perdavimo, 1 perimto kamuolio, 6,8 išprovokuotos pražangos ir 26,1 naudingumo balo vidurkius.

Pagaliau pergalė

Kaip gyvenime, taip ir krepšinyje būna gerų, būna ir blogų dienų. Tai kaip vežinėjimasis linksmaisiais kalneliais – tai kyli, tai leidiesi. Pagaliau L. Eglinsko ekipa, po skaudžių pralaimėjimų iškovojo pergalę prieš Tauragės krepšinio klubą.

Rungtynės buvo įtemptos, tauragiškiai pirmus du kėlinius jautėsi „kaip namuose“. Jiems taikliau sekėsi atakuoti mūsų saugomą krepšį bei krautis sau taškų kraitį. Po dviejų kėlinių švieslentė rodė 31:46. Tačiau po ilgosios pertraukos komandoms grįžus tęsti kovą, šilutiškiams pavyko galingai sužaisti trečiąjį kėlinį bei sugrįžti į rungtynes ir prieš ketvirtą kėlinį jie jau turėjo 1 taško persvarą (60:59).

Lemiamas ketvirtis buvo žaidžiamas taškas į tašką, tačiau mačo pabaigoje sėkmingesnę atkarpą sužaidė šilutiškiai. E. Džiaugys pelnė du taškus, tritaškį pataikė Mantas Šerkšnas ir prasidėjus paskutinei minutei mūsų sąskaitoje jau buvo plius 5 taškai (76:71).
Varžovams pavyko dar sumažinti savo atsilikimą iki 3 taškų, tačiau prie baudų metimų linijos šilutiškiai neklydo ir išsaugojo turėtą persvarą bei šventė pergalę rezultatu 81:78.

Nugalėtojų gretose ir vėl galingai rungtyniavęs E. Džiaugys pelnė 21 tašką (8/12 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 5/7 baudų metimų), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 33 naudingumo balus. Rezultatyviausias tądien „Šilutės“ ekipoje buvo M. Šerkšnas (23 tšk, 4/7 dvit., 3/11 trit.).