Poezijos, meno ir muzikos valanda su jaunaisiais kūrėjais

 zemaiciu naumiescio kurejai 3„Dauguma žmonių skundžiasi, kad vos spėja suktis darbų ir idėjų verpete. Kol vieni skundžiasi netobulu pasauliu ir visomis jo įmanomomis blogybėmis, kiti daro jį gražesnį“. Tokiais žodžiais Žemaičių Naumiesčio gimnazijos lituanistė Rima Vingienė pradėjo „Poezijos, meno ir muzikos valandą“ Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale. Savo kūrybiškumą, įvairiapusius gebėjimus pristatė 22 gimnazistai.
Gimnazistų kūrybinių darbų parodoje eksponuojami tapybos, grafikos, vilnos vėlimo technika atlikti darbai, kryželiu siuvinėti paveikslai, iš karoliukų suverti medžiai – tokios įvairovės seniai neteko matyti. Savo dailės darbus pristatė seserys Kotryna ir Bernadeta Rupainytės. Jos pasakojo apie savo kelią į meno pasaulį, spalvų kalbą, apie saviraišką per įvairias meno formas.zemaiciu naumiescio kurejai 1

Savo rankų nugludintus medinius kūrinius pristatė Arturas Tumaitis. Arturo mokytojas Edmundas Naujokas džiaugėsi talentingu moksleiviu, tobulai jaučiančiu formą. 2016 m. Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje Arturas laimėjo III vietą ir apdovanotas diplomu ir medaliu.

Paulinai Šiaudvytytei paklūsta ir žodis, ir spalvos, ir net adata. Mergina sakė negalinti gyventi be kūrybos ir turinti svajonę kada nors išleisti savo poezijos knygą su savo iliustracijomis. Susirinkusiesiems Paulina perskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių.

Nuolatinių meninio skaitymo konkursų dalyvė Monika Plauškaitė auditoriją džiugino savo retoriniais gebėjimais, skaitydama Bernardo Brazdžionio kūrybą. Monika sakė, kad jai patinka ir piešti, ir siuvinėti, ji kuria eilėraščius, bet kol kas tik sau.

Meninio skaitymo įgūdžius pademonstravo ir Henrika Vindžigalskytė. Vaivos Šarkauskaitės kūrybos įrankis – vąšelis. Nėrimas reikalauja nepaprastos kantrybės, kol pasiekiamas galutinis rezultatas. Vaiva parodoje eksponuojamą staltiesėlę nėrė apie keturis mėnesius.

zemaiciu naumiescio kurejai 2Visus suklusti privertė jautriai dainuodama Vygailė Vilčiauskaitė. „Vygailė – kūrybinga optimistė, atvira, visada laukianti kito gyvenimo nuotykio ir tiesiog įsimylėjusi muziką“, – sakė jos klasės auklėtoja Rima Vingienė.

Pavasarinį džiugesį skleidė elektriniu pianinu Linos Milerytės grojamas kūrinys, o vyriškai santūriais garsais stebino Nedo Dusevičiaus prakalbintas  trombonas.

Apie tuos, kurie nedrįso patys pristatyti savo darbų, kalbėjo dailės mokytoja Birutė Žvirblienė. Ji džiaugėsi jaunimu, kurie mato prasmę ieškodami, kurdami ir džiugindami savo darbais kitus.