Poilsio aikštyną įkūrusiems stubriškiams linkėta tapti tarptautiniu centru

stubriai golfas zaidziaDvi šventės – vienoje. Tokį šeštadienio susibūrimą surengė Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo bendruomenė, vienu metu paminėjusi ir bendruomenės veiklos 10-metį, ir naujo laisvalaikio aikštyno atidarymą.

Sukūrė poilsio parką

Šventės dieną erdvi aikštelė buvo nusėta vaikų laisvalaikio prietaisų: didžiuliai mankštos kamuoliai, „šokliai“, lankai, stalo teniso stalas, trejos sūpynės, laipynės, batutas. Suaugusieji ne mažiau kaip vaikai laukė svarbiausios atrakcijos – mažojo golfo aikštelės atidarymo, mat 8 golfo takeliai iš tolo viliojo smalsuolius.

Į šventę besirenkantys stubriškiai taikė atsisėsti ant naujų suolų – 10 jų sustatyta įvairiose vietose, po medžiais ir kitur sukuriant jaukius poilsio kampelius.

Aikštę užpildė ir žiūrovams sustatyti suolai, palapinės su vaišių stalais, lauko virtuvė su garuojančiu plovu ir kario sriuba.
O bendruomenės patalpas puošė ne tik gėlės, bet ir fotografijų stendas, primenantis veiklos 10-mečio įvykius.

Visa tai Stubrių bendruomenė įsigijo ir sukūrė įgyvendindama projektą, finansuojamą pagal asociacijos „Lamatos žemė“ sukurtą strategiją.

stubriai sveikina juskeviciusSvečiai – su padėkos raštais ir dovanomis

Šventės vedėja ir svečiai, sveikindami stubriškius, praturtėjusius tokiu aikštynu, ne tik gyrė juos už iniciatyvumą, neįprasto sumanymo įgyvendinimą, bet labiausiai ragino nepaisyti spaudos ir kritikos, guodė juos tarsi patyrusius didžiulę nelaimę.

Iš tiesų, stubriškiai nelabai paisė tų kalbų. Mieliau bendravo tarpusavyje, džiaugėsi šventėje sutikę seniai nematytus kaimynus, iš toliau parvykusius buvusius žemiečius.

Daug padėkos žodžių nusipelnė prie bendruomenės kūrimo vairo stovėjusi Virginija Armonienė ir pastaruosius 5 metus bendruomenei vadovaujanti Alytė Stirbienė.

Savo ruožtu A.Stirbienė dėkojo visiems pagalbininkams ir padėkos raštus įteikė Elenai Jakštienei, Reginai ir Antanui Juškevičiams ir jų sūnui Antanui, dabar gyvenančiam Vilkyškiuose, Genutei Milašienei, Tadui Girčiui, Dovilei ir Mindaugui Jankauskams, Alfredui Nausėdai, Remigijai ir Kęstui Žvinkliams, Ritai ir Egidijui Stirbiams, Silvai ir Rimantui Briedžiams.

Dovanų ir padėkos raštų stubriškiams atvežė Šilutės rajono bendruomenių sąjungos atstovės. Jos apdovanojo Redą ir Romą Tūtoraičius, Daivą ir Andrių Nazarovus, pirmąją bendruomenės pirmininkę V.Armonienę.

Daugiausia bendruomenės narių pagyrimų nusipelnė aikštyną įrengusios UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas. O jis į susirinkusiuosius kreipėsi vadindamas juos saviškiais, giminaičiais, kaimynais, mat pats yra kilęs iš Stubrių. S.Kazlauskas prisiminė, kad vaikystėje šioje vietoje, dabar virtusioje poilsio aikštynu, buvo parduotuvė, į kurią jis bėgdavo nupirkti mamos prašomų produktų.

stubriai senolesPaskui šis kampelis buvo apleistas ir tapo tikru pelkynu. Stubriškių dėka jis prikeltas naujam gyvenimui ir galėtų būti vadinamas ne tik Stubrių bendruomenės centru, bet Europos bendruomenės centru. Nes gražindami savo aplinką, turtindami laisvalaikį, tampame vis labiau europietišku kraštu.

Nuo statybininkų vadovo neatsiliko ir viešnios iš Katyčių. Seniūnaitė Marina Lodusova linkėjo, kad šis Stubrių bendruomenės centras taptų net ne Europos, o pasauliniu centru. „Juk Stubriai – ne blogesni nei Vasiukai, kuriuose Ostapas Benderis planavo surengti pasaulinį šachmatų čempionatą“, – šmaikštavo viešnia, dovanodama šachmatus.

Ilgai laukta golfo aikštelių atidarymo ceremonija davė pradžią visiems išmėginti savo taiklumą. Juo labiau kad bendruomenė turi net 30 golfo lazdų, pritaikytų įvairaus ūgio žaidėjams. O kamuoliukų atsargas papildė Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, moterims, vyrams ir vaikams parinkęs skirtingų spalvų kamuoliukus.

Prižiūrėtojo dar nėra

A.Stirbienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad bendruomenės taryba kol kas nenumatė šio laisvalaikio aikštyno naudojimo tvarkos. Be abejo, viso šio turto palikti atviro kiaurą parą negalima. Bet negalima ir laikyti užrakinto. Tačiau kol kas nėra ir žmogaus, kuris galėtų aikštyne būti ir prižiūrėti tvarką.

stubriai batutasDar neaišku, kas ir kokiu metu turėtų jį atrakinti, priimti lankytojus, jiems išdalinti ir surinkti inventorių, prižiūrėti tvarką.

Tačiau organizaciniai rūpesčiai nesutrukdė stubriškiams švęsti ir džiaugtis savo kuriamu parku, kuriame smagu bus visokio amžiaus gyventojams. Bendruomenė už tai dėkinga savo pirmininkei Alytei, kuri negailėdama jėgų ir laiko, nepaisydama projekto vykdymo metu iškilusių sunkumų, atsidavusi šiam visuomeniniam darbui tempė didžiulį krūvį, sugebėjo suburti žmones, puikiu rezultatu tikėjo pati ir įkvėpė kitus.

stubriai sriubaKaimo moterys visus šventės dalyvius vaišino savo pagamintais užkandžiais, saldumynais, namine gira, nustebino netikėto skonio egzotiška sriuba, kitais patiekalais.

Pasistiprinę žiūrovai plojo kapeloms „Lolytėlė“ ir „Šilo aidai“ bei ansambliui „Nerija“.