Šilutės ligoninėje: COVID-19 situacija stabilizavosi, planuojami pokyčiai

Šilutėje sergamumo koronaviruso infekcija situacija stabilizavosi, šiuo metu sergančiųjų COVID-19 ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje nebeliko nė vieno. O juk dar visai neseniai mūsų ligoninės COVID-19 skyriuje buvo gydoma keliasdešimt vidutinės ir sunkios būklės pacientų.

Vyr. gydytojas V. Šileikis džiaugiasi, kad situacija Šilutės ligoninėje stabilizavosi, o reanimacijoje jau nebegydomas nė vienas COVID-19 sergantis šilutiškis.

Artimiausiu metu ligoninė ruošiasi svarbiems pokyčiams. Teritorijoje planuojama įrengti keturias naujas aikšteles automobiliams, o ant Šilutės ligoninės stogo bus įrengta saulės baterija. Taip su savivaldybė aptariamas jaunimo projektas, kuris pritrauktų naujų jaunų specialistų.

Kovidinėje reanimacijoje pacientų nebeliko

Birželio 10 d. rajone buvo paskiepyti 13 128 žmonės.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis pasakoja, jog birželio 8 dieną Šilutės ligoninėje buvo gydoma 13 pacientų sergančių sunkesne COVID-19 ligos forma. Jis pasidžiaugia, kad jau dvi savaites nė vienam šia infekcija sergančiam žmogui neprireikė reanimacinės pagalbos.

Birželio 5 d. ligoninės mobiliajame patikros punkte buvo nustatytas 1 susirgimo Covid-19 atvejis, birželio 7 d. teigiamas tyrimo atsakymas buvo patvirtintas dviem šilutiškiams. Pasak įstaigos vadovo, susirgimų mažėja, nes dar gegužės 24 d. per dieną buvo nustatyta 15 susirgimų COVID-19 liga.

„Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Dar neseniai Šilutė buvo geroje penktoje pozicijoje, o šią savaitę atsidūrėme 42 vietoje. Visoje šalyje situacija gerėja, Šilutėje statistika irgi nėra bloga“, – sakė vyriausiasis gydytojas.

Birželio 10 d. duomenimis, Šilutės rajone statistiškai serga 75 žmonės, nuo pandemijos pradžios mirė 66 pamariškiai. Iš viso Šilutės rajono savivaldybėje paskiepyti 13 128 šilutiškiai.

„Vis daugėja paskiepytų nuo COVID-19 ligos pamariškių, tad mažėja ir sergančiųjų, ir tai džiugina“, – sakė V. Šileikis.

Kaip ir visoje Lietuvoje, Šilutėje taip pat buvo keletas atvejų, kai paskiepyti žmonės vis tiek susirgo COVID-19 liga. Tačiau, pasak vyriausiojo gydytojo, susirgusieji po skiepo šia liga persirgo lengvai.

Naujas projektas, aikštelės ir saulės baterijos

Pradėjus Sporto laisvalaikio centro ir sporto mokyklos Rusnės gatvėje statybą smarkiai sumažėjo vietų automobilių parkavimui prie ligoninės. Pasak V. Šileikio, ši problema jau sprendžiama, ligoninės teritorijoje planuojama įrengti net keturias naujas aikšteles automobiliams statyti.

„Didelis rebusas mums dabar yra dėl automobilių parkavimo vietų stygiaus. Tad jau pažymėjome vietas kur bus įrengiamos naujos automobilių aikštelės. Žinoma, kol jos bus įrengtos, praeis kažkiek laiko. Tikimės ir Šilutės savivaldybės finansavimo“, – pasakojo V. Šileikis.

Šį mėnesį ant Šilutės ligoninės stogo ruošiama įrengti 90 kilovatų saulės elektrinę.

Dar viena naujovė, kuri netrukus bus įdiegta mūsų miesto ligoninėje – rengiamas jaunimo projektas su Savivaldybe, kuriuo į Šilutę būtų pritraukiama naujų jaunų specialistų. Pagal šį projektą būtų finansuojami studentai, su ta sąlyga, kad baigę rezidentūrą jie atvyktų dirbti į Šilutę. Į mūsų miestą atvyktų jauni specialistai, kurie semtųsi patirties stebėdami mūsų gydytojų darbą, jiems padėtų. „Mūsų ligoninės medikų atlyginimai dabar tokie, kad jau galime konkuruoti su kitomis ligoninėmis. Šis projektas padėtų pritraukti naujų jaunų specialistų“, – sakė vadovas.

Gydymo įstaiga labai suinteresuota šiuo projektu.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.