Policija įspėja: internetiniai sukčiai nesnaudžia

Pastaruoju metu į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipiasi vis daugiau internetinėje erdvėje nukentėjusių gyventojų, įkliuvusių į sukčių pinkles. Dažniausiai nukenčiama perkant pigesnes prekes: telefonus, įvairią techniką, darbo įrankius ir net automobilius.

Natūralu, kad pirkėjas, ieškodamas tam tikros prekės internetinėje erdvėje, pastebi patrauklią jos kainą ir skuba daiktą įsigyti kuo greičiau. Tačiau kartais mažesnė nei įprasta rinkos kaina nebūtinai reiškia, kad jums pavyks sutaupyti, priešingai – galite likti apgauti.

Vasario 4 d. tauragiškis socialinio tinklo grupėje rado nebrangiai parduodamų darbo įrankių. Susitaręs su pardavėju, kad perka akumuliatorinį pjūklą, kampinį šlifuoklį, suktuką, smūginį suktuką ir baterijų įkroviklį, sutartą sumą pervedė į kito asmens, ne to, su kuriuo buvo derinamas pirkimas, sąskaitą. Nenujausdamas jokios grėsmės asmuo tikėjosi prekes gauti ir vis apie tai primindavo pardavėjui. Deja, pirkėjas prekių negavo ir prarado 205 eurus.

Pareigūnai įspėja, kad ketinant įsigyti prekes internetu būtina imtis visų atsargumo priemonių. Dažniausiai sukčių skelbimai išsiskiria gerokai mažesnėmis kainomis. Susisiekus su pardavėju, jis prašo pervesti tam tikrą užstatą, tačiau tai padarius, pirkėjas negauna nei prekės, nei atgauna sumokėtą užstatą. Prieš nusprendžiant įsigyti didesnę prekę patariame susitikti su pardavėju ir apžiūrėti daiktą realiai, nepasikliauti tik nuotraukomis internete ir pokalbiu telefonu. Taip pat skaitykite komentarus, pasidomėkite apie įmonę ar pardavėją, atkreipkite dėmesį, ar mokėjimas vyksta per saugią mokėjimo platformą, ar pardavėjas tikrai patikimas.