Policija įspėja: prasidėjus naujiems metams suaktyvėjo telefoniniai sukčiai

telefonasPolicijos pareigūnai įspėja gyventojus dėl šiuo metu itin suaktyvėjusių telefoninių sukčių. Pirmosiomis naujųjų metų dienomis, skambindami į laidinius telefonus sukčiai atkakliai bandė Šilalės ir Šilutės rajonų gyventojų patiklumą.

Keli šilutiškiai apgaulingų skambučių sulaukė jau pirmąją naujųjų metų dieną. Vienas garbaus amžiaus vyras, patikėjęs iš piršto laužta istorija, sukčiams atidavė banko kortelę ir su savimi turėtus 320 litų.

Prieš šventes dar viena šilutiškė pasikalbėjusi telefonu su nepažįstamaisiais, jiems atidavė 10 tūkstančių litų.

Sausio 2 d., trečiadienį, Šilalės policijoje buvo gauti net penki gyventojų pranešimai apie jiems skambinusius sukčius.

Kaip pasakojo gyventojai, policijos pareigūnais prisistatantys asmenys prašo atskleisti elektroninės bankininkystės duomenis, teigdami, kad iš banko sąskaitos neva kažkas savinasi jų pinigus. Visi policiją apie įtartinus skambučius ketvirtadienį informavę šilališkiai buvo budrūs, gerai žinojo, su kuo susidūrė, ir savo banko duomenų sukčiams neatskleidė.

Policija ragina gyventojus būti apdairius ir sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių neskubėti pildyti visų jų prašymų.

Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

Kalbant su nepažįstamais telefonu nereikėtų jiems pasakoti ir apie savo santaupas, atskleisti mokėjimo kortelių PIN kodų, asmens duomenų, adreso.
 
Telefoniniai sukčiai vis dar sėkmingai taiko ir senesnius pinigų viliojimo būdus – paskambinę prisistato policijos pareigūnais, pasakoja istorijas apie į bėdą patekusius artimuosius ir reikalauja pinigų. Sulaukę tokio skambučio, taip pat neskubėkite vykdyti nurodymų. Pirmiausia susisiekite su savo artimaisiais ir įsitikinkite, kad jiems viskas gerai, jeigu to negalite padaryti – paskambinkite kitiems giminaičiams arba nueikite pas kaimyną ir papasakokite apie skambutį, paprašykite jų patarimo, kaip tokiu atveju elgtis, tačiau jokiu būdu neatiduokite pinigų nepažįstamiems asmenims.

Visuomet kilus įtarimui, kad jums paskambino sukčiai, praneškite policijai. Apie sukčiavimo pavojų informuokite savo artimuosius, draugus, kaimynus, išsamiai paaiškinkite apie sukčių veikimo būdus vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams.