Policija kviečia į talką visuomenę – lauks pranešimų iš seniūnijų

skundu dezutes policija seniunaiKuo daugiau informacijos apie teisėtvarkos pažeidimus siekiantys gauti Šilutės r. policijos komisariato vadovai nusprendė prisidėti prie respublikinės akcijos „Matei, girdėjai, netylėk“. Visose seniūnijose jau pakabintos pašto dėžutės, į jas gyventojai galės mesti pranešimus apie pastebėtus bet kokius teisės pažeidimus, kitas negeroves. Seniūnai jų pranešimus kas savaitę perduos komisariatui.

Ketvirtadienį į komisariatą sukviesti visi seniūnai pasiėmė dėžutes.

Seniūnijose – policijos dėžutės

Komisariato vyresnioji specialistė Nerija Ropienė supažindino seniūnus su nauja idėja. Visoje šalyje stengiamasi aktyvinti saugios aplinkos kūrimą. Todėl manoma, kad gyventojams suteikta galimybė nesibaiminant viešumo suteikti bet kokią informaciją policijai, prisidės prie saugesnės aplinkos kūrimo.

Naujosios pašto dėžutės jau kabo seniūnijose. Seniūnų prašyta gyventojų informaciją išimti bent kartą per savaitę. Visų pirma todėl, kad kaimo žmonės gali supainioti šią dėžutę su pašto dėžute ir įmesti ten ne tik policijai skirtų laiškų. Antra, todėl, kad policija informaciją nori gauti kuo operatyviau, nes gavus ją pavėluotai dažnai būna nebeįmanoma tinkamai ištirti įvykių.

Taip pat seniūnų prašyta, kad seniūnijų lentose būtų rasta vietos rubrikai „Policija informuoja“. Šioje skiltyje nuo šiol bus publikuojami įvairūs policijos pranešimai: koks apylinkės inspektorius aptarnauja jos gyventojus, telefonas, kuriuo jam galima paskambinti ir kt.

N.Ropienė seniūnų prašė dar kartą paskatinti seniūnijų gyventojus kurti saugios kaimynystės grupes. Rajone jau įkurtos 7 tokios bendrijos ir pastebėtas teigiamas jų poveikis: ilgapirščius dažnai atbaido vien pranešimas apie saugią kaimynystę.

1 mygtuko aparatų niekas nefinansuos

Kita naujiena ta, kad Policijos departamentas nuo gegužės pradžios nebefinansuos programos „Būk saugus su mobiliu“. Pagal šią programą mūsų rajone 10 atokiose vietovėse gyvenančių vienišų, senų ir neįgalių žmonių buvo aprūpinti vadinamaisiais vieno mygtuko telefono aparatais. Dar 4 senoliai šiuo metu jų laukia. Pokalbiai tokiais telefonais jiems nekainavo, kol programą finansavo departamentas.

Sausį komisariato vadovai dėl programos finansavimo kreipėsi į rajono Savivaldybę. Neseniai gautame mero V.Pozingio rašte informuojama, kad ir Savivaldybė neturi atliekamų lėšų apmokėti gyventojų naudojimąsi telefonais.

Todėl seniūnų prašyta susisiekti su tokius aparatus turėjusiais savo apylinkių gyventojais ir pasidomėti, ar jie norės ir toliau naudotis aparatu. Jei taip, kas mėnesį jau patys turės sumokėti 25 litus. Nebent galimybę padėti saviškiams atrastų seniūnijos. Tie, kas nenorės mokėti už naudojimąsi aparatu, privalės jį grąžinti.

Replikuojantiems, kad iš tokių aparatukų buvo maža naudos ir kad jais gyventojai pasinaudojo vos kelis kartus, N.Ropienė sakė turinti žinių, jog juos turėję žmonės jautėsi daug saugiau. Anot specialistės, kai kurie net į ligoninę važiuodami savo telefoniuką pasiimdavo.

Komisariatas turi įmonės, dedančios apsaugos prietaisus į plastikinių langų rėmus, kontaktus. Tai dar viena ir labai efektyvi saugos priemonė, todėl seniūnams rekomenduota įmonės darbuotojus pasikviesti į susitikimus su gyventojais, kad informacija pasiektų ir juos.

Pranešimų apie šventes laukiama anksčiau skundu dezutes policija

Seniūnai turėtų anksčiau – bent prieš savaitę ar kelias – informuoti policiją apie rengiamas kaimų šventes. Dabar pasitaiko, kad policija tokią informaciją gauna tik šventės išvakarėse, o tada būna sunku suderinti budinčių pareigūnų darbą.

Komisariato viršininkas Stasys Mickevičius priminė, kad pareigūnų lieka vis mažiau, už viršvalandžius jiems reikia mokėti papildomai, o pinigų tam neskiriama. Budėjimus šventėse organizuoti tampa vis sunkiau ir dėl to, kad pastaruoju metu mažėja policijos rėmėjų: anksčiau rajone jų būta kone 200, dabar beliko iki 80.

Būtų gerai, jei seniūnai suderintų tarpusavyje ir švenčių dienas, nes kartais pasitaiko, kad vienu metu švenčia 2 ar net 3 kaimai. Tuomet policijai irgi sunku tinkamai organizuoti pareigūnų darbą.

„Iš anksto žinodami šventės pobūdį, mes žinome ir kokia publika joje rinksis, o nuo to priklauso ir skiriamų pajėgų skaičius“, – sakė S.Mickevičius.

Be to, tokias šventes prašoma baigti bent 23 valandą, nes vėliau, anot Viešosios policijos vadovo Audriaus Lukošiaus, švęsti dažniausiai lieka tik jaunimas ar teisėtvarkos pažeidimus linkę daryti asmenys.

Greičiau važiuos į sunkius nusikaltimus

Apylinkės inspektorių vadovas Artūras Silius informavo, jog vis mažėja ir šių inspektorių: jų dabar dirba 8, o yra 15 apylinkių. Todėl dabar kiekvienam iš jų teks globoti ne vieną, o ir dalį kitos seniūnijos. Kad gyventojai žinotų, kas jų inspektorius ir kaip jį rasti, seniūnijose bus iškabinta informacija apie tai.

Kriminogeninę rajono situaciją S.Mickevičius pavadino nedėkinga, nes šiemet metų pradžioje užfiksuota 3 kartus daugiau nusikaltimų nei per tą patį laikotarpį pernai. Apie administracinės teisės pažeidimus viršininkas sakė nenorintis net kalbėti.

Jei nepavyktų tiesiogiai išsikviesti savo apylinkės inspektorių, A.Silius patarė skambinti tiesai į komisariatą arba jam pačiam – išvykimas įvykio vieton bus derinamas tiesiogiai iš komisariato.

Gyventojai turėtų žinoti, kad policija nuo šiol rinksis, kur svarbiau išvykti skubiai. Greičiau bus važiuojama tirti sunkių, rezonansinių nusikaltimų, o pastebėjusiems lengvus pažeidimus gali tekti palaukti.

Silutes naujienu LOGO