Policija stiprina neblaivių vairuotojų kontrolę ir dėkoja neabejingiems

Tauragės AVPK pareigūnai antradienį baigė savaitę trukusį automobilių, dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų blaivumo patikrinimą.

Priemonės metu viso Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje nustatyta 17 neblaivių vairuotojų. Šilutės r. policijos vadovas Remigijus Rudminas sako, kad neblaivių vairuotojų vis dar užfiksuojama gana nemažai, o neretai juos sulaikyti padeda ir neabejingi gyventojai.

Dėkoja visiems neabejingiems

Didžiausias minėtos priemonės metu nustatytas neblaivumo laipsnis automobilio vairuotojui fiksuotas antradienį, gegužės 10 d., kuomet Tauragės r., Stirbaičių k. buvo sustabdytas automobilis „Ford Focus“. Jį vairavo 48 m. vyras, kuriam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – net 3,01 promilės.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, vien tik šiemet vasarį šalies keliuose išaiškinta daugiau nei 63 500 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Nustatyti 599 neblaivūs vairuotojai, 43 proc. jų neblaivumas viršijo 1,51 promilės. Už tai jau gresia baudžiamoji atsakomybė. O štai 2020 metais kas tryliktą eismo įvykį sukėlė neblaivus asmuo.

Beveik 600 asmenų vairavo transporto priemones, nors teisės tam neturi. Dar 195 asmenys prie vairo sėdėjo, nors teisė vairuoti jiems atimta.
Pasak Šilutės r. PK viršininko R. Rudmino, neblaivių vairuotojų vis dar fiksuojama gana daug. Nemažai pranešimų apie tokius neatsakingus vairuotojus gaunama ir iš gyventojų. Vieni praneša matę, kaip kažkas girtavo, o po to sėdo važiuoti, kiti pastebi svirduliuojantį link automobilio ar įtartinai kelyje manevruojantį vairuotoją.

Tiesa, kartais žmonės ne iš karto susiorientuoja surinkti telefoną 112, arba neįsidėmi kuria kryptimi jis nuvažiavo. Tai kiek sutrukdo nustatyti pažeidėją. Todėl vertėtų įsidėmėti tikslias vietos koordinates ir automobilio požymius ir kuo skubiau informuoti Bendrąjį pagalbos centrą.
„Tai didelė pagalba pareigūnams, bet ne tik jiems. Juk girtas vairuotojas – potenciali grėsmė ne tik kažkieno turtui, jis gali tapti ir nekaltų žmonių žūčių priežastimi. Todėl esame labai dėkingi visiems apie tokius vairuotojus pranešantiems žmonėms“, – sako R. Rudminas.

Važiuoja ir girti dviratininkai

Minėtos Tauragės AVPK priemonės metu pareigūnai nustatė ir 128 įvairius kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tarp jų – neįregistruotos bei privalomuoju draudimu neapdraustos transporto priemonės vairavimas, vairavimas automobilį, kuriam neatlikta techninė apžiūra, naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, saugos diržų nesegėjimas.

Pareigūnai užfiksavo ir 6 neblaivius dviratininkus. Vieno iš jų girtumas viršijo 2,30 promiles.
„Norėdami užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų savo ir kitų eismo dalyvių saugumui, policijos pareigūnai ir toliau tikrins vairuotojų blaivumą.

Raginame nesėsti už automobilio vairo, esant neblaiviems ir neleisti to daryti kitiems. Taip pat turint įtarimų, kad transporto priemonę vairuoja galimai neblaivus asmuo, apie tai nedvejodami praneškite policijos pareigūnams“, – teigiama Tauragės AVPK pranešime spaudai.