Policijai įkliuvo iš namų išėjusi serganti šilutiškė, dar daugiau žmonių įspėta

54 metų koronavirusu sergančiai šilutiškei gresia baudžiamoji atsakomybė už tai, kad ji paliko saviizoliacijos vietą ir sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti COVID-19 virusu. Pasak Šilutės policijos komisariato (PK) viršininko Remigijaus Rudmino, moteris taip pasielgė nepiktybiškai, veikiau dėl taisyklių nežinojimo.

Toli gražu ne visi šilutiškiai, Vėlinių dienomis lankę artimųjų kapus dėvėjo apsaugines kaukes.

Daugiau žmonių dėl izoliacijos nesilaikymo ar kaukių nedėvėjimo per ilgąjį Vėlinių savaitgalį nebuvo nubausti, tik įspėti. Lyginant su ankstesniais metais, mažiau šilutiškiai būriavosi ir kapinėse, lankėsi pas gimines.

Šiuo metu saviizoliacijoje yra apie 300 Šilutės rajono gyventojų. Pareigūnai įspėja, kad jie bet kada gali būti patikrinti, tad geriau nepažeisti nustatytų taisyklių ir saugoti save bei kitus.

Gresia bauda, laisvės apribojimas arba atėmimas

Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas informavo, kad lapkričio 2 d., apie 22.30 val. moteris, gim. 1966 m., serganti COVID-19 virusu, nesilaikė saviizoliacijos taisyklių ir palikdama izoliavimosi vietą sukėlė pavojų užsikrėsti kitam asmeniui. Moteris paliko izoliacijos vietą nedėvėdama apsauginės kaukės.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo Kodekso 277 straipsnio 1 dalį: „Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“.

Šilutės PK viršininkas R. Rudminas komentavo, kad pareigūnai gavo pranešimą ir nuvažiavę nurodytu adresu moters namuose nerado. Netrukus buvo nustatyta, kad ji buvo išėjusi iš gyvenamųjų patalpų. Šiuo metu vyksta tyrimas, tad plačiai komentuoti situacijos policija negali.

„Yra tikimybė, kad moteris ne taip suprato saviizoliacijos reikalavimus, gal jai trūko informacijos. Bet ne policininkai instruktuoja susirgusius žmonės, jie patys irgi turėtų pasidomėti, kaip jiems elgtis“, – komentavo PK viršininkas.

Patikrinimus vykdo nuolat

Pareigūnai nuolat tikrina ar saviizoliacijoje esantys žmonės yra namuose. Jų vizito sulaukė ne tik Šilutės, bet ir Vainuto, Žemaičių Naumiesčio, kitų vietovių gyventojai. Adresai žmonių, kuriuos reikia patikrinti, išrenkami pagal tam tikrą algoritmą.

Kartais apie izoliacijos pažeidimus praneša kaimynai ar kiti sergančiuosius pažįstantys žmonės. Pasak R. Rudmino, nors sergančiųjų pavardės viešai neskelbiamos, žmonės sužino, nujaučia ir laikas nuo laiko praneša apie pažeidimus policijai. Tiesa, tokių pranešimų daug mažiau nei pavasarį, kai daug gyventojų grįžo iš užsienio ir nesilaikė karantino. Policija į tokius pranešimus visada reaguoja ir dėkoja tiems, kurie informuoja.

Siekdami apsisaugoti nuo koronaviruso patys, pareigūnai naudoja dezinfekcijos, kitas priemones, yra instruktuoti, kaip vengti sąlyčio su sergančiais žmonėmis, laikosi atstumo. Jie randa ir kitų būdų patikrinti, ar žmonės yra namuose, nebūtinai eina į vidų. Kartais užtenka sergančiajam paskambinti telefonu ir jis tam tikrais ženklais parodo, kad yra namuose, pavyzdžiui – pamojuoja per langą.

„Mūsų tikslas yra apsaugoti žmones ir patiems išlikti sveikiems. Nesant būtinybės, policijos pareigūnai neina į patalpas, kur yra tikimybė užsikrėsti. Saviizoliacijoje esančius žmones patikriname ir kitais būdais“, – sakė R. Rudminas.

Siekdami išvengti koronaviruso, pareigūnai vengia kontaktų ir tarpusavyje, dirba pamainomis, nuotoliniu būdu.

Jau ir Šilutės mieste, einant gatve, privaloma dėvėti veido apsaugines kaukes. Prie šios minties gyventojus pareigūnai pratino jau anksčiau – per automobilių garsiakalbius transliavo įrašą, kad žmonės dėvėtų kaukes, laikytųsi saugaus atstumo.