Policijos pareigūnai įspėja – paspirtukus vairuokite atsakingai

Atšilus orams gatvėse sparčiai daugėja elektrinių paspirtukų. Pareigūnams norisi tikėti, kad pirkdamas elektrinį paspirtuką pirkėjas pasidomi jo techniniais parametrais, nes jie yra skirtingo galingumo.

Tauragės AVPK informuoja, kad transporto priemonės, kurių variklio galia iki 1 kW ir maksimalus važiavimo greitis 25 km/val., priskiriamos motoriniams dviračiams. Tai reiškia, kad vairuojantiems tokias transporto priemones būtina prisiminti Kelių eismo taisykles. Galingesni elektriniai paspirtukai priskiriami mopedams, kuriems reikalingas civilinės atsakomybės draudimas, galiojanti TA ir registracijos liudijimas. Vairuotojui būtina AM kategorija, jei nėra įgijęs aukštesnės kategorijos.

Pareigūnai primena: elektrinis paspirtukas, kaip ir dviratis turi būti tvarkingas; vaikai iki 18 metų privalo segėti dviratininko šalmą, vilkėti ryškiaspalvę liemenę arba važiuoti įjungus priekinius ir galinius žibintus; važiuoti važiuojamąja dalimi paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, o turintiems dviratininko pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims; keliaujant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis, kaip ir dviratį; važiuojant šaligatviu ir pasivijus ta pačia kryptimi einantį pėsčiąjį, privaloma sumažinti greitį; draudžiama dviračiu ar paspirtuku vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų; apsvaigusiems vairuoti tiek dviratį, tiek elektrinį paspirtuką draudžiama.

Tėveliai, priminkite dar kartą saugaus eismo taisykles savo vaikams. Tik bendromis pastangomis galime sumažinti eismo įvykių, aukų ar sužeistųjų keliuose skaičių.